Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


PATRONAT MEDIALNY 
Zapraszamy na V Krajowy Kongres Forów Skarbników

Poznaliśmy termin V edycji największego i najważniejszego wydarzenia dla Skarbników Jednostek Samorządu Terytorialnego. V Krajowy Kongres Forów Skarbników odbędzie się 10 – 11 maja 2023 r. w Warszawie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Krajowa Rada Forów Skarbników. Hasło tegorocznego Kongresu to: Współpraca odpowiedzią na stale występujące zmiany i zjawiska kryzysów.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
UMP apeluje o wprowadzenie zmian w programie „Ciepłe mieszkanie

Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, przyłączając się do głosu organizacji pozarządowych oraz jednostek samorządu terytorialnego, zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie zmian w programie „Ciepłe Mieszkanie”, by założenia Programu odpowiadały na potrzeby mieszkańców i były zgodne z ich realną sytuacją oraz umożliwiały uzyskanie wsparcia finansowego największej grupie beneficjentów.
więcej...

WYDARZENIE 
Samorządowcy tradycyjnie zaangażowali się w finał WOŚP


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagrała już po raz 31. Tegoroczny finał WOŚP odbywał się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Tradycyjnie w akcję zbierania pieniędzy zaangażowali się samorządowcy reprezentujący wszystkie szczeble JST.

więcej...

KWRiST 
Pierwsze posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Obradom współprzewodniczyli wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker oraz starosta powiatu poznańskiego Jan Grabkowski. Podczas posiedzenia komisja rozpatrzyła blisko 26 punków dotyczących projektów ustaw i rozporządzeń oraz wniosków informacyjnych.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Program Współpracy URBACT IV został zatwierdzony przez Komisję Europejską


Program ułatwi dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami między miastami i innymi poziomami władzy rządowej i samorządowej w całej UE. Jego celem jest promowanie zintegrowanego i zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich oraz poprawa polityk miejskich i skuteczności polityki spójności w miastach.

więcej...

WYDARZENIE 
„Gospodarka obiegu zamkniętego – stabilizacja cen dla samorządów” – KIGO zaprasza


Krajowa Izba Gospodarki Odpadami (KIGO) zaprasza przedstawicieli samorządów i spółek komunalnych do udziału w 14. edycji krakowskiej konferencji Krajowej Izby Gospodarki Odpadami i Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie, pt. „Gospodarka obiegu zamkniętego – stabilizacja cen dla samorządów”. Konferencja odbędzie się w dniach 2-4 lutego 2023 r. w Hotelu QUBUS w Krakowie.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Grodzisk Mazowiecki z certyfikatem „Samorządu Przyjaznego Gminie”


Grodzisk znalazł się w gronie gmin wyróżnionych certyfikatem „Samorząd przyjazny rodzinie”. Certyfikaty przyznał Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Pierwsze obrady Zespołu Geodetów Województw ZWRP


Zespół został formalnie powołany uchwałą Zarządu Związku Województw RP nr 113/11/22 z 28 listopada 2022 r. Załącznikiem uchwały był regulamin pracy Zespołu. 
W pierwszym posiedzeniu Zespołu uczestniczyło reprezentantów 15 regionów; w tym 13 z prawem do głosowania. Podjęto pierwsze uchwały formalne.


więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
W Gdańsku przygotowano wyjątkowy „Poradnik Zarządcy Nieruchomości”

Urząd Miejski w Gdańsku przygotował „Poradnik Zarządcy Nieruchomości” w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to najprawdopodobniej pierwsze w kraju tak kompleksowe opracowanie porządkujące wszystkie kwestie „odpadowe” na linii gmina – zarządcy nieruchomości, spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe.
więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
Konkurs ,,Bezpieczny zaułek”

Konkurs jest dedykowany gminom miejskim oraz miejsko-wiejskim, które chciałyby zapewnić lepszą ochronę swoim mieszkańcom. Gminy mogą zgłaszać miejsca w swojej okolicy wymagające lepszego dozoru, a nagrodą będzie inteligentne rozwiązanie.

więcej...

PARTNERSTWO 
Katowice wraz z partnerami tworzą Katowicki Klaster Energii

Miasto Katowice, Katowickie Inwestycje S.A., inne miejskie spółki oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. łączą siły na rzecz stworzenia klastra energetycznego, by działać bardziej ekologicznie i oszczędnie.


więcej...

WYDARZENIA 
Zapraszamy do udziału w Polskim Kongresie Klimatycznym

16 i 17 marca br. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Polskiego Kongresu Klimatycznego wraz z uroczystą galą rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej.

więcej...

INWESTYCJE - SZTRZYŻÓW 
W Strzyżowie oddano do użytku most

Kolejna inwestycja drogowa na Podkarpaciu została oddana do użytku kierowców. To most w Godowej pod Strzyżowem, który powstał w ciągu drogi wojewódzkiej nr 989 Strzyżów - Lutcza. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Województwo Świętokrzyskie przekazało policji nowe radiowozy


Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski uczestniczył w przekazaniu nowych samochodów służbowych dla jednostek policji garnizonu świętokrzyskiego. Na potrzeby świętokrzyskiej policji zakupiono nowe pojazdy – 7 samochodów osobowych nieoznakowanych z napędem hybrydowym oraz jeden nieoznakowany samochód osobowo-terenowy.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
System Monitorowania Usług Publicznych – podsumowanie

W 2022 roku w bezpłatnych szkoleniach na temat Systemu Monitorowania Usług Publicznych (SMUP) wzięło udział 1069 przedstawicieli z 624 samorządów z całej Polski.

więcej...

RAPORTY NIK 
Najwyższa Izba Kontroli o Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Utworzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii korzystnie wpłynęło na organizację publicznego transportu zbiorowego na terenie aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej. M.in. wzbogacono ofertę połączeń. Jednak podział zadań pomiędzy jednostkami tworzącymi Metropolię był nierzetelny: rzeczywisty zakres realizowanych przez nie zadań był niezgodny z ich wewnętrznymi regulacjami.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Ostatnia chwila na dołączenie do programu Senior+

Do 5 stycznia br. samorządy mają czas na dołączenie do programu Senior+ edycja 2023. To środki na tworzenie i funkcjonowanie dziennych domów i klubów dla osób starszych. – Gorąco do tego zachęcam – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Budżet programu na rok 2023 to 60 mln zł.

więcej...

WYDARZENIE 
Zaproszenie na Forum Partnerstwa Samorządowego Ukraina-UE

W dniach 25-27 stycznia w Wojnowicach k. Wrocławia odbędzie się Forum Partnerstwa Samorządowego Ukraina-UE. Organizatorem Forum jest Inicjatywa Cities4cities | United4Ukraine, przy wsparciu finansowym USAID, a celem - rozwój partnerstw Ukraina-UE.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Na mapie Polski od stycznia znajdzie się 15 nowych miast 

Zmiany statusu gmin były konsultowane z mieszkańcami i wszędzie zostały przez nich poparte. Za nadaniem statusu miasta opowiedziały się również władze danej gminy oraz odpowiedni wojewodowie. Po zmianach na administracyjnej mapie Polski będziemy mieli zatem 979 miast.

więcej...

KONTROLE NIK 
Finanse, zdrowie, bezpieczeństwo... Co zbada NIK w 2023 roku?

Spoglądając na wykaz zaplanowanych na 2023 rok kontroli, można dostrzec kilka obszarów szczególnie istotnych. Agresja rosyjska na naszych ukraińskich sąsiadów, trwająca od 24 lutego 2022 wojna i jej międzynarodowe skutki nie pozostają bez wpływu na naszą sytuację i życie. Dlatego NIK przyjrzy się, jak organy administracji publicznej działały na rzecz przybyłych do Polski uchodźców z Ukrainy, a także jak kształcone są w polskich szkołach dzieci cudzoziemców i jak w jednostkach administracji publicznej obsługiwani są nie tylko obywatele polscy, ale i właśnie cudzoziemcy.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   209 >
 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6 lutego, Warszawa, EEC Trends, https://www.trends.eecpoland.eu/2023/pl/

17 lutego, Szkolenie online Raport oszczędzania energii przez samorządy. Zasady sporządzania i wyliczania, https://mistia.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»