Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


KONKURSY 
Zwycięzcy nagród Super Samorząd i Super Głos


Nagrodę Super Samorząd przyznajemy od 2011 roku. Na pomysł doceniania dobrze funkcjonujących gmin w Polsce, gdzie mieszkańcy razem z władzami –  jak równy z równym – pracują nad rozwiązaniem jakiegoś lokalnego problemu, wpadła Joanna Załuska, wieloletnia dyrektorka akcji Masz Głos. Nagrodę otrzymują zarówno inicjujące potrzebę zmian organizacje społeczne lub grupy nieformalne, jak i współpracujące z nimi władze.


– Tegoroczne inicjatywy pokazują, co dziś dzieje się w Polsce i na ile sprawy lokalne pokrywają się z kwestiami, którymi zajmują się politycy. Ludzie żyją problemami infrastrukturalnymi, spójności społecznej, wykluczenia komunikacyjnego, a także praworządności. Jednocześnie inicjatywy te pokazują, jak można doskonalić demokrację i jak żmudny to proces na co dzień, ale wart każdego wysiłku – mówi Edwin Bendyk, prezes Fundacji Batorego.

Laureaci nagrody Super Samorząd 2023

Laureaci zostali wybrani spośród 183 uczestników ubiegłorocznej edycji akcji Masz Głos przez jury w składzie: Edwin Bendyk (Fundacja Batorego), Jerzy Stępień (sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku), Agnieszka Jędrzejczyk (OKO.press), Krzysztof Majak (Onet), Dorota Wiszejko-Wierzbicka (Uniwersytet SWPS).

Laureaci nagrody Super Głos 2023

Nagrodę Super Głos otrzymują organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, które wykazały się wyjątkową konsekwencją działań i umiejętnością szukania niestandardowych rozwiązań oraz mobilizacji mieszkańców. Jury nagrody to przedstawiciele organizacji partnerskich akcji Masz Głos współpracujący z Fundacją Batorego: Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży – „Teatrikon”.

Źródło: https://www.maszglos.pl/

2024-01-27 13:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»