Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


BEZPIECZŃSTWO 
Sejmik Województwa Mazowieckiego wspiera policję


Mikroskopy, przenośny analizator rentgenowski czy hybrydowy łapacz pocisków – to tylko część sprzętu, który został przekazany Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel blisko milion złotych.

– To oni dbają o nasze bezpieczeństwo, więc powinni mieć dostęp do najlepszych urządzeń. Jako samorząd województwa jesteśmy w tym zgodni. Zdecydowaliśmy o przekazaniu blisko miliona złotych na zakup sprzętu dla komendy wojewódzkiej - powiedział marszałek Adam Struzik.

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przekazaniu blisko 980 tys. zł na zakup sprzętu do laboratorium kryminalistycznego w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Dzięki dofinansowaniu zakupiono przenośny analizator rentgenowski wraz z modułem wstępnej identyfikacji nieznanych substancji, stół do fotografowania z wyposażeniem i akcesoriami, mikroskopy, stół do badań elektroniki czy komorę cyjanoakrylową. Policjanci będą korzystać również z hybrydowego łapacza pocisków, nowego aparatu z dwoma obiektywami oraz tabletu umożliwiającego zdalne sterowanie skanerem 3D ZF. Zakupiono również zestaw wag analitycznych do precyzyjnego określania masy substancji czy programator z optycznym czytnikiem profili kluczy.


Źródło: https://polskieregiony.pl/
Fot. Piotr Nowakowski

2024-01-23 08:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»