Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
W Kołobrzegu obradowali przedstawiciele województw


Porozumienie o współpracy z UNICEF Polska, zgłoszenie kandydatury do Europejskiego Komitetu Regionów, powołanie nowego członka zarządu oraz delegata do Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy – to kluczowe wydarzenia 41. Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP.

Jednym z kluczowych wydarzeń podczas 41. Zgromadzenia Ogólnego ZWRP była część poświęcona współdziałaniu z UNICEF-em. Jego przedstawiciele: Rashed Mustafa Sarwar (Krajowy Koordynator UNICEF na Polskę), Maria Maślak (Specjalista ds. Edukacji UNICEF) oraz Wojciech Ponikiewski (Starszy Specjalista ds. Partnerstw UNICEF) zaprezentowali możliwości współpracy Polski z innymi krajami Europy. Następnie podpisano protokół ustaleń dotyczący działań mających na celu poprawę dobrobytu dzieci i młodzieży mieszkających w Polsce, którego realizatorem ma być ZWRP.

Podczas Obrad miało miejsce także m.in. wystąpienie ministra Jacka Protasa (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Rozwoju) związane ze środkami z UE i Polityką Spójności. Minister podkreślił pełną gotowość do współpracy z samorządami. – Rząd jest świadomy ogromu wyzwań, jakie stoją przed samorządami w najbliższym czasie. Polityka spójności, walka ze zmianami klimatu to tylko niektóre z nich.

Podczas Zgromadzenia zapadła decyzja o zgłoszeniu do Europejskiego Komitetu Regionów marszałka województwa kujawsko-pomorskiego: Piotra Całbeckiego.

Z kolei marszałek województwa lubuskiego – Marcin Jabłoński nie tylko został wybrany na członka Zarządu ZWRP (Polskie Regiony), ale także został delegatem do Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy.

Źródło: https://polskieregiony.pl/2024-01-16 12:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»