Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


STOWARZYSZENIA 
Związek powiatów zawarł porozumienie z Biurem Niepodległa


Dyrektor Biura Niepodległa Wojciech Kalwat oraz Andrzej Płonka, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, podpisali ramowe porozumienie o współpracy. W bieżącym roku ZPP obchodzi jubileusz ćwierćwiecza działalności.

Celem Biura „Niepodległa” jest wzmacnianie wspólnoty obywatelskiej wokół wartości i symboli wspólnych dla polskiej historii i tożsamości.

Związek Powiatów Polskich to stowarzyszenie powiatów, którego celem jest m.in. wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju i promocji powiatów, wymiana doświadczeń oraz upowszechnianie modelowych rozwiązań w zakresie rozwoju i zarządzania w powiatach, a także prowadzenie oraz wspieranie prowadzonej przez swych członków działalności oświatowej i kulturalnej.

W liście intencyjnym przedstawiciele organizacji zaznaczyli, że wolna i niepodległa Polska jest niekwestionowaną wartością wspólną Polaków, a wydarzenia i postaci związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości wyzwalają w Polakach poczucie dumy, jedności, koncentrują uwagę na dobru wspólnym i inspirują do ambitnego myślenia o przyszłości naszego kraju.

W związku z powyższym Biuro „Niepodległa” oraz Związek Powiatów Polskich deklarują wolę współpracy i współdziałania w związku z obchodami jubileuszowego roku 25-lecia usamorządowienia wspólnot powiatowych.

Źródło: https://www.zpp.pl/

2024-01-16 11:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»