Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA LOKALNE 
W Poznaniu trwają bezpłatne badania kamerą termowizyjną


"Trzymaj ciepło" to cykliczny program bezpłatnych badań kamerą termowizyjną, skierowany do mieszkańców Poznania. Projekt doczekał się aż czternastu edycji. W poprzednich odsłonach był organizowany we współpracy z Veolią Energia Poznań. Od 2022 r. Miasto Poznań kontynuuje go ze środków własnych.

Jeżeli pozwoli na to pogoda, badania potrwają do końca marca. Ich realizacja wymaga bowiem odpowiednich warunków atmosferycznych: braku opadów deszczu lub śniegu, przy temperaturze na zewnątrz budynku nieprzekraczającej +3 stopni Celsjusza. Pomiary prowadzone będą w dni robocze, w godzinach 17-21.

Z każdego badania termowizyjnego mieszkańcy otrzymują drogą elektroniczną raport ze zdjęciami i krótkim komentarzem fachowca. Dzięki temu mogą dowiedzieć się, w jakich miejscach ich domy tracą najwięcej ciepła. Właściciele budynków, wyposażeni w taką wiedzę, mogą zaplanować skuteczną inwestycję termomodernizacyjną, np. ocieplanie obiektu, uszczelnianie lub wymianę okien i drzwi, montaż rolet czy zakup nowych grzejników.

W tym roku przebadanych zostanie 335 domów jednorodzinnych z całego Poznania, a także 10 kamienic z centrum miasta oraz Wildy, Jeżyc i Łazarza. 

Źródło: https://www.poznan.pl/

2024-01-10 08:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»