Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WSPÓŁPRACA 
Podpisano list intencyjny o współpracy Lublina z Kiszyniowem

Lublin podpisał list intencyjny o współpracy z Kiszyniowem. Dokument sygnowali Prezydent Krzysztof Żuk oraz Burmistrz stolicy Mołdawii – Ion Ceban.


Główny zakres współpracy wskazane w liście intencyjnym to zrównoważone rozwiązania w zarządzaniu miastem, zwłaszcza w zakresie edukacji, kultury i sztuki, a także wzmocnienie wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów biznesowych lokalnych przedsiębiorców.

Ożywienie kontaktów pomiędzy miastami nastąpiło w listopadzie 2018 r. Wówczas Lublin gościł oficjalną delegację ze stolicy Mołdawii. Wizyta została zorganizowana na prośbę Kiszyniowa, którego władze wyraziły chęć zapoznania się z dobrymi praktykami lubelskiego samorządu w zakresie transportu publicznego i wdrażania technologii informatycznych w administracji. Z kolei na przełomie września i października tego roku odbyło się pierwsze Forum Ekonomiczne w Kiszyniowie. Głównymi zagadnieniami, które omówiono podczas spotkania były możliwości inwestycyjne, cele strategiczne w zrównoważonym rozwoju Kiszyniowa oraz transformacja cyfrowa i innowacje. Podczas Forum, Lublin przedstawił prezentację poświęconą odpowiedziom na szanse i wyzwania, jakie niosą za sobą nowe formy mobilności w miastach.

Źródło: https://lublin.eu/

2022-10-12 08:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6 lutego, Warszawa, EEC Trends, https://www.trends.eecpoland.eu/2023/pl/

17 lutego, Szkolenie online Raport oszczędzania energii przez samorządy. Zasady sporządzania i wyliczania, https://mistia.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»