Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE
Modernizacja Infrastruktury Wodno-Kanalizacyjnej w Solinie


Będzie kolejna inwestycja związana z budową i modernizacją sieci wodociągowych i kanalizacyjnych na obszarach wiejskich województwa podkarpackiego. W urzędzie gminy Solina podpisano umowę na realizację projektu budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zawóz – etap IV.

Wsparcie tej i podobnych inwestycji możliwe jest w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Podpisy pod umową złożyli wicemarszałek województwa Piotr Pilch, wójt Soliny Adam Piątkowski oraz skarbnik Soliny Iwona Rogala przy udziale radnej gminy z okręgu Zawóz Renaty Wronowskiej i sołtysa Zawozu Marka Lorenca.

Gmina realizuje projekt pn. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zawóz – etap IV. Koszty całkowite projektu to niemalże 3,7 mln złotych. Gmina otrzyma pomoc w wysokości nieco ponad 3 mln złotych. Środki te pochodzą z Instrumentu Unii Europejskiej na rzecz Odbudowy.

W ramach realizacji inwestycji przewiduje się wybudowanie prawie 2,7 km sieci kanalizacyjnej – co umożliwi wybudowanie około 55 przyłączy kanalizacyjnych.

Inwestycja ta jest możliwa do realizacji,  w związku z pojawieniem się dodatkowych środków na sfinansowanie tego typu operacji (zwiększenie limitu środków dla województwa podkarpackiego o 7 130 000 euro, ok. 33 mln zł.)  To pozwoliło na zawarcie kolejnych umów z 15 wnioskodawcami znajdującymi się na zatwierdzonej liście rankingowej. Wśród nich jest gmina Solina.

Źródło: https://podkarpackie.pl/

2023-11-02 07:41:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-7 grudnia, Warszawa, Krajowe Forum Miejskie, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»