Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WSPÓŁPRACA 
Marszałek wręczył dyplomy Programu Wielkopolska Akademia Samorządności


W ramach trwającej właśnie, kolejnej edycji programu „Wielkopolska Akademia Samorządności (WAS)” dwie uczestniczki stażu z Chorwacji, odebrały z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego pamiątkowe certyfikaty.

Kolejna edycja programu „Wielkopolska Akademia Samorządności (WAS)”, odbyła się w dniach od 23 do 29 października 2023 roku. Dwie przedstawicielki administracji partnerskiej Żupanii Vukovarsko-Srijemskiej w Chorwacji: Dubravka Tomšik, Dyrektor Wydziału Finansów oraz Anamaria Mišić reprezentująca Wydział Turystyki i Kultury, przebywały na stażu na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Celem było umożliwianie urzędniczkom i urzędnikom administracji regionalnej zapoznawanie się z praktyką funkcjonowania samorządu regionalnego w Polsce w wybranych aspektach.

W ramach programu, uczestniczki miały okazję zapoznać się z zarządzaniem finansami i budżetem Województwa Wielkopolskiego. Zapoznały się także z kompetencjami samorządu województwa wielkopolskiego w obszarze turystyki, wezmą m.in. udział w Targach Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon”. Szczególnie ważne było dla nich także poznanie modelu zarządzania  kulturą i instytucjami kultury w regionie, w tym wizyta w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci, u potencjalnego partnera do współpracy dla muzeum kultury Vučedolskiej. Nie zabraknie także wizyt w gminach i miastach w zakresie możliwości promocji historycznej i turystycznej.

Źródło: https://www.umww.pl/

2023-10-31 11:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»