Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA LOKALNE 
Na kaliskim rynku stanął wyjątkowy obiekt


Całoroczny fortepian zewnętrzny zagościł w Kaliszu. Każdy będzie mógł przyjść na Główny Rynek i sprawdzić możliwości instrumentu. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek.


Fortepian Cadenza posiada hermetyczną klawiaturę oraz konstrukcję ze stali nierdzewnej i betonu architektonicznego, dzięki czemu jest odporny na warunki atmosferyczne. Ma również wbudowany system nagłaśniający.

Będzie można na nim grać codziennie w godz. 8:00-22:00. Fortepian będzie rozbrzmiewał w Kaliszu do 4 września, ale niewykluczone, że w przyszłości zagości tutaj na stałe.

– Obecność fortepianu zewnętrznego w tym miejscu nie jest przypadkowa. Kalisz to miasto, w którym fortepiany obecne są od lat. Mieliśmy fabrykę Gustawa Arnolda Fibigera, późniejszą Calisię, w której produkowane były te szlachetne instrumenty, a ich jakość ceniono na całym świecie. Młodzież kształci się w Technikum Budowy Fortepianów i szkołach muzycznych, a na terenie miasta i w okolicy działa wiele firm specjalizujących się w renowacji fortepianów i pianin. Chcielibyśmy sprawdzić możliwości i walory fortepianu ze stali i betonu, ponieważ rozważamy umieszczenie go na stałe na Głównym Rynku. Znakomicie wpisałby się w tradycje fortepianmistrzowskie Kalisza. Będzie to bardzo dobra wizytówka naszego miasta i atrakcja dla kaliszan i turystów – informuje prezydent Krystian Kinastowski.

Źródło: https://www.kalisz.pl/

2023-08-28 09:53:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 września, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl)

28-29 września, Sopot,
Konferencja „30 lat na fali innowacji IT w samorządach”, https://30latotago.assecods.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»