Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE
W Kielcach obraduje Europejski Parlament Wiejski


W Targach Kielce trwa 5. posiedzenie Europejskiego Parlamentu Wiejskiego. Jest to spotkanie przedstawicieli europejskich instytucji i organizacji publicznych, naukowych, społecznych, gospodarczych działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, podczas którego uczestnicy wymieniają się wiedzą i doświadczeniem w zakresie efektywnego działania na rzecz rozwoju wsi, zapobiegania niekorzystnym zmianom klimatycznym, demograficznym i gospodarczym. 

Europejski Parlament Wiejski to długofalowa kampania, powstała z myślą o społecznościach wiejskich, stanowiących jedną trzecią populacji całej Europy. Kampania ma na celu m.in. promowanie wartości społeczności wiejskich oraz wymianę współpracy i dobrych praktyk między społecznościami wiejskimi w całej Europie. W ramach kampanii co dwa lata organizowane są spotkania Parlamentu, podczas których przedstawiciele europejskich instytucji i organizacji działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich mogą się wymienić swoją wiedzą i doświadczeniem. Tegoroczne spotkanie potrwa do 15 września 2022 roku, odbywa się w Targach Kielce.

W inauguracyjnym spotkaniu w poniedziałek 12 września wzięli udział m.in. Janusz Wojciechowski, komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa, wiceminister rolnictwa Anna Gembicka oraz Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP. Samorząd województwa reprezentował członek Zarządu Województwa Marek Jońca, który przedstawił sytuację świętokrzyskiego rolnictwa, wskazał na źródła finansowania inwestycji na obszarach wiejskich oraz na decyzje związane z przeciwdziałaniem niekorzystnym skutkom zmian klimatycznych, m.in. niedoborom wody.

W programie trzydniowego V Europejskiego Parlamentu Wiejskiego zaplanowano wizyty studyjne, podczas których będzie można m.in. poznać tradycyjne świętokrzyskie smaki, doświadczyć bogactwa kulturowego świętokrzyskich miejscowości, a także poznać projekty związane z ochroną środowiska czy dowiedzieć się jak funkcjonują inteligentne wioski. Oprócz wizyt studyjnych podczas EPW odbędą się również spotkania i warsztaty tematyczne na temat działań w sprawie obszarów wiejskich oraz panel dyskusyjny, poświęcony przyszłości obszarów wiejskich w Europie.

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro/

2022-09-14 08:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-8 grudnia, Łódź, Gremium Ekspertów Turystyki, https://www.gremium.forumturystyki.pl/

7 grudnia, Warszawa, Forum Bankowo-Samorządowe, https://konferencje.bank.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»