Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


STOWARZYSZENIA 
Skuteczna interwencja samorządowców ZMP


W związku z interwencją Związku Miast Polskich Wody Polskie zapewniają, że miasta mogą składać wnioski o zmianę taryf na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków przed końcem terminu ich obowiązywania. Uzasadnieniem - wysoka inflacja.


Podczas ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, pełnomocnik Zarządu Związku Miast Polskich ds. legislacji, Marek Wójcik zwrócił uwagę na ogromny problem, jaki mają gminy z taryfami za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. W obecnej sytuacji, gdy szaleje inflacja, a w Polsce dodatkowo przebywa około 3 mln uchodźców z Ukrainy stawki za wodę i ścieki ustalone nawet stosunkowo niedawno najczęściej są już nieadekwatnie niskie do kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne. Tymczasem Wody Polskie jako regulator informują, że stoją na straży interesu mieszkańców i nie pozwalają gminom podnosić tych stawek. W tej narracji samorządy są złą władzą, która winduje ceny.


Dyrektor Departamentu Gospodarki Wodno-Ściekowej Joanna Kidzińska zapewniła, że Wody Polskie chronią klientów przed nieuzasadnionym wzrostem cen. Jednak w obecnej sytuacji, gdy ceny towarów gwałtownie rosną, ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków daje gminom możliwość złożenia wniosku o skrócenie terminu obowiązywania zatwierdzonej taryfy (z uwzględnieniem wszystkich zawartych umów) ze względu na zmianę warunków makroekonomicznych.

Źródło: https://www.miasta.pl/

2022-06-07 10:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

31 maja, Webinarium pt. „Praca zdalna – nowe regulacje kodeksu pracy”, http://www.zgwrp.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»