Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - KRAKÓW 
W Krakowie trwają przygotowania do budowy Centrum Muzyki


Teren w Cichym Kąciku jest przygotowywany do budowy Krakowskiego Centrum Muzyki. Trwają m.in. wyburzenia pustostanów, prowadzone są również prace projektowe oraz inne działania organizacyjno-prawne, niezbędne do rozpoczęcia prac budowlanych. Krakowskie Centrum Muzyki ma być gotowe na koniec 2023 r.

Przebieg inwestycji jest uzależniony od tempa prac przygotowawczych, obejmujących m.in. wyburzenia znajdujących się na terenie obiektów czy uporządkowanie terenu w zakresie istniejącej infrastruktury, co koliduje z możliwością kontynuowania dotychczasowych umów.

Wszyscy dotychczasowi najemcy otrzymali informację od GMK o konieczności opuszczenia terenu do 30 września 2020 r. W związku z budową Krakowskiego Centrum Muzyki teren, który został przeznaczony pod budowę opuściło większość z nich.

Działki nie opuścił właściciel Osady 2000. Co ważne, budynki wchodzące w jej skład nie są wpisane ewidencji zabytków, nie przedstawiają żadnej wartości historycznej. Mimo że Gmina poinformowała właściciela o konieczności opuszczenia terenu najpóźniej do końca września ubiegłego roku, nie nastąpiło to do dzisiaj. W związku z tym GMK wystąpiła do sądu z roszczeniem o wydanie nieruchomości, na której zlokalizowana jest Osada 2000.

Obecnie właściciel Osady nie ma żadnego tytułu prawnego do zajmowania działki przy ul. Piastowskiej. Nie płaci także za bezumowne korzystanie z tego terenu. Choć można uznać, że teren użytkowany jest obecnie w złej wierze, Miasto zaproponowało nową lokalizację Osady na terenach gminnych.

Plany zakładają realizację kompleksu do końca 2023 r., a pierwsze koncerty w Krakowskim Centrum Muzyki w Cichym Kąciku mają się odbyć na początku 2024 r.

Źródło: https://www.krakow.pl/

2021-07-30 08:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-30 czerwca, Katowice, Światowe Forum Miejskie - WUF11, https://www.gov.pl/web/

28 czerwca, Katowice,
Forum Liderów PPP, https://www.forumliderowppp.pl/Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»