Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA LOKALNE
Podkarpackie. Zdolni i pracowici uhonorowani u marszałka


Razem tworzymy naszą regionalną Ojczyznę, każde nasze działanie, by o nią zadbać i uczynić ją piękniejszą, godne jest najwyższego uznania oraz naśladowania – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch gratulując zwycięzcom konkursów, których wspólnym celem jest promowanie piękna i atutów podkarpackiej ziemi oraz ochrony środowiska naturalnego z myślą o kolejnych pokoleniach.W urzędzie marszałkowskim odbyło się wręczenia nagród zwycięzcom aż ośmiu konkursów. Siedem z nich skierowanych było do dzieci i młodzieży, od przedszkolaków począwszy, na młodzieży ze szkół średnich skończywszy. Ostatnim z konkursów była kolejna edycja „Pięknej Wsi Podkarpackiej”,  w której miejscowości z całego Podkarpacia rywalizują o tytuł tej najbardziej zadbanej. Wszystkie konkursy zorganizował Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, a nagrody w konkursach ufundowane zostały ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich objętej PROW na lata 2014-2020.

Przedszkolaki rywalizowały w dwóch kategoriach: przygotowując prace plastyczne przedstawiające regionalny strój ludowy oraz prezentując inscenizację pod wspólnym tytułem „Ocalmy naszą planetę”. 

Nagrodzono i wyróżniono plastyczne wizje ludowych strojów aż trzynastu najmłodszych artystów. Pierwsze miejsce zdobyła Kornelia z przedszkola w Głogowie Małopolskim, a tuż a nią były Jowita z Piątkowej i Klaudia z Błażowej. 

Przedszkolaki z Głogowa Małopolskiego triumfowały także w konkursie na inscenizację. Kolejne miejsca przypadły dzieciom z Mielca i Targowisk, a wśród wyróżnionych znalazły się także placówki z Bliznego, Rzeszowa, Malawy  Tyczyna i Wiązownicy. 

Gratulacje i nagrody we wszystkich konkursach wręczał wicemarszałek województwa Piotr Pilch.

W konkursie grupowym „Ocalmy naszą planetę” zadaniem waszym i waszych wychowawców było przygotowanie inscenizacji o tym, jak chronić przyrodę, ziemię, zwierzęta, doceniać jej walory i piękno. Przygotowane przedstawienia były piękne i różnorodne. Wspaniale recytowaliście wiersze i śpiewaliście piosenki, Panie przygotowały ciekawe stroje i dekoracje. Cieszy mnie bardzo zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli  w ten trudny i ważny temat. I dziękuję wszystkim, że uczą Państwo dzieci, jak mądrze korzystać z dobrodziejstw przyrody – podkreślał wicemarszałek Piotr Pilch, wręczając nagrody zwycięzcom i wyróżnionym.

Czytaj więcej (link)   
Źródło i foto. umwp.podkarpackie.pl

2021-01-05 11:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Urzędy Marszałkowskie

»

Pobierz bezpłatnie

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26 stycznia – 4 lutego 2021 roku, Kurs: Zarządzenie bezpieczeństwem informacji oraz ochrona danych osobowych w JST, https://wydarzenia.ngo.pl/

27 stycznia 2021 roku, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/

.

»


Zobacz

»

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»