Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Obradował zarząd Forum Informacji Turystycznej

W drugiej połowie lipca w siedzibie POT w Warszawie odbyło się posiedzenie zarządu Forum Informacji Turystycznej. Wzięli w nim udział - poza Zarządem FIT - również pracownicy POT odpowiedzialni za Polski System Informacji Turystycznej. 


Podczas kilkugodzinnego spotkania podjęto kilka ważnych z punktu widzenia punktów i centrów informacji turystycznej tematów. Jednym z nich była nowelizacja regulaminu E-Certyfikacji Informacji Turystycznej na edycję 2021. Ustalono, że zmianie ulegnie punktacja w zakresie kryteriów. Władze FIT chcą, by w obecnej sytuacji, w Polsce większą wagę przykładano do kwestii bezpieczeństwa, stąd wzmocnienie wymogów przy aranżacji układu pomieszczeń i stanowisk obsługi turysty, dostępie do powszechnego internetu oraz podniesieniu kwalifikacji kadr (wykształcenie, doświadczenie, znajomość języków obcych).

Uczestnicy rozmawiali też na temat szkoleń kadr pracujących w punkach i centrach informacji turystycznej. Ustalono, iż ze względu na specyfikę Polskiego Systemu Informacji Turystycznej i różne potrzeby poszczególnych województw w zakresie działalności IT, każdy z regionów, ściślej ROT-ów, przedstawi swój pomysł na szkolenia najlepiej odpowiadające tym potrzebom (zaproponowane tematy to m.in.: RODO, bezpieczeństwo w okresie pandemii, promocja w mediach społecznościowych, ochrona własności intelektualnej). W tym roku szkolenia odbywać się będą drogą elektroniczną.

Nie zabrakło też rozmów na temat bieżącej sytuacji w turystyce. Dyrektor Jacek Janowski przedstawił plany POT na najbliższe miesiące dotyczące działań w zakresie Polskiego Bonu Turystycznego, kampanii "Odpoczywaj w Polsce" i "Bezpieczny obiekt". Rozmawiano też o akcji  "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" (edycja jesienna). MO, Marcin Pałach, 
foto POT

2020-07-21 15:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Pobierz bezpłatnie:

»
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

8-10 września, Karpacz
Forum Ekonimiczne 2020
„Europa po pandemii: Solidarność,
Wolność, Wspólnota?”

forum-ekonomiczne.pl/forum-ekonomiczne-2020/ 

XIV Forum Regionów
Od 2007 roku integralną częścią Forum Ekonomicznego jest Forum Regionów.
forum-ekonomiczne.pl/xiv-forum
-regionow/


19-20 października, Warszawa 
X Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego i Gospodarczego 
Konferencja toczyć się będzie wokół najważniejszych zagadnień bezpieczeństwa narodowego Polski i Polaków. Tradycyjnie w wydarzeniu weźmie udział wielu czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu.
konferencjabezpieczenstwa
narodowego.swbn.pl/tematyka/

22-23 października, Formuła online 
Edukacyjna rola turystyki kulinarnej w rozwoju regionalnym
Celem konferencji jest stworzenie płaszczyzny wymiany poglądów i doświadczeń oraz zaprezentowania dobrych praktyk w zakresie intensyfikacji turystyki kulinarnej, edukacji poprzez tę formę turystyki oraz wpływu turystyki kulinarnej na rozwój regionalny


9-19 grudnia, Karpacz
VI Europejski Kongres Samorządów
EKS to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych,
elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.
 
forum-ekonomiczne.pl/vi-europejski-kongres-samorzadow/ 
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»