Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Zbigniew Wójcik: Budżet Dębicy narażał miasto na bankructwo

Nie spiskowaliśmy z radą, ale udzielaliśmy informacji obu stronom. Budżet był po prostu zły, a miasta nie stać na wielkie inwestycje – uważa prezes RIO w Rzeszowie.

Po tym, jak Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie opracowała projekt budżetu dla Dębicy, który nie zawierał środków na inwestycje, burmistrz skierował sprawę do sądu administracyjnego i zawiadomienie do prokuratury, zarzucając RIO i radzie działanie na szkodę miasta.

– Negatywna opinia wobec projektu budżetu, przygotowanego przez burmistrza, wynikała z tego, że zawarte w projekcie wielkości dochodów i wydatków, przychodów i rozchodów powodowały przekroczenie dopuszczalnego zadłużenia – broni się Zbigniew Wójcik, prezes RIO w Rzeszowie.

Jego zdaniem wielkość prognozowanych dochodów Miasta Dębica na 2010 rok pozwalała jedynie na sfinansowanie niezbędnych wydatków bieżących, tj. służących realizacji obligatoryjnych zadań miasta oraz na pokrycie kosztów spłaty wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz wyemitowanych przez miasto obligacji.

Tymczasem z realizacją projektów, nawet tych współfinansowanych ze środków unijnych łączy się konieczność zapewnienia w budżecie dodatkowych środków na pokrycie tzw. wkładu własnego na poziomie stanowiącego co najmniej 15 proc. ogólnych kosztów projektu. Zdaniem RIO miasta nie stać już na takie wydatki.

Zbigniew Wójcik odpiera też zarzuty o wspólne z radą działanie na szkodę miasta.
– Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie, udzielała informacji Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Dębicy na jego zapytania, dotyczące zagadnień proceduralnych związanych z podjęciem przez Radę Miejską uchwał w zakresie budżetu i jego zmian. Izba udzielała również informacji Burmistrzowi Miasta Dębica w zakresie budżetu i jego zmian – podsumowuje prezes lokalnej RIO. (ag)

2010-04-06 09:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»