Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Podsumowanie III Krajowego Kongresu Sekretarzy w Gdyni

14-15 maja w Gdyni  odbyło się  doroczne spotkaniu Sekretarzy Jednostek SamorząduTerytorialnego z całej Polski. To było dobre  i efektywne  spotkanie, pełne zaangażowania w aktualne i ważne zagadnienia dla administracji samorządowej.


W tegorocznej edycji Kongresu udział wzięło blisko 250 uczestników - sekretarzy jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju, ekspertów, partnerów merytorycznych, medialnych i biznesowych. Gośćmi honorowymi byli m.in: Prezydent Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek, poseł na Sejm RP, Przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego Polityki Regionalnej - Andrzej Maciejewski, Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk, Dyrektor Centrum Ekspertyz dla Reform Samorządu Terytorialnego  Rady Europy-Alina Tatarenko, Dyrektor Biura Związku Miast Polskich - Andrzej Porawski.

Rozmawialiśmy o jakości zarządzania w samorządzie terytorialnym, wyzwaniach związanych z ochroną danych osobowych i dostępem do informacji publicznej w kontekście polskich przepisów ustawy wdrażającej RODO. Prowadziliśmy żywe dyskusje i debaty na temat istotnych zagadnień dla administracji samorządowej m.in.: systemów oceniania i motywowania pracowników, cyfryzacji w działalności urzędów, nowej ordynacji wyborczej w samorządach, dobrych praktykach wdrażania budżetów partycypacyjnych i centralnej platformy obsługi przetargów.

Uczestnicy mogli się zapoznać się z propozycjami ciekawych narzędzi doskonalących jakość zarządzania w administracji lokalnej. Ogłosiliśmy  pierwszą polską edycję Europejskiej Odznaki Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym ustanowioną przez Radę Europy.

Relacja filmowa i zdjęciowa z  Kongresu Sekretarzy w Gdyni są dostępne na stronie: www.kongressekretarzy.pl


2018-05-18 10:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»