Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Ponad 30 tysięcy litrów farby na odnowienie oznakowania dróg

W Gdańsku rozpoczęło się odnawianie oznakowania poziomego, które będzie trwało do połowy czerwca. Podczas prac zostaną odświeżone znaki na pięciuset ulicach. 31 tysięcy litrów farby wykorzystane zostanie do pomalowania 79 tysięcy m2 powierzchni ulic. Prace na głównych ciągach komunikacyjnych będą wykonywane w godzinach wieczornych i nocnych tak aby nie powodowały utrudnień w ruchu drogowym.

 

Prace w zakresie drogowego oznakowana poziomego wykonywane będą sukcesywnie zgodnie z przyjętym harmonogramem i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Każdego roku w ramach wiosennego porządkowania odnawiane są przejścia dla pieszych, linie rozdzielające pasy ruchu (segregacyjne, krawędziowe), linie zatrzymania, strzałki kierunkowe na skrzyżowaniach, linie oddzielające miejsca parkingowe oraz koperty dla osób niepełnosprawnych, których w tym sezonie będzie 40 sztuk. Ponadto w miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz w okolicach szkół, znaki odświeżone będą ponownie w sierpniu.

W pierwszej kolejności odnawiane jest oznakowanie na ulicach Podstawowego Układu Komunikacyjnego (PUK). W drugiej kolejności znaki poziome odmalowane zostaną na drogach lokalnych. Na ścieżkach rowerowych, gdzie ścieralność nie jest tak duża oznakowanie malowane jest w miarę potrzeb. Drogi i ścieżki rowerowe są monitorowane przez Dział Utrzymania Dróg GZDiZ i w zależności od potrzeb wyznaczane do odtworzenia.

Prace na głównych ciągach komunikacyjnych odbywać się będą w godzinach wieczornych i nocnych tj. od 20.00 do 5.00 rano. Sporadycznie prowadzone będą w ciągu dnia, na ulicach lokalnych o małym natężeniu ruchu. Koszt prac wyniesie 800 tysięcy złotych.

Źródło: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni
 

2018-04-24 20:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»