Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Samorządowcy z wizytą w Obwodzie Ałmatyńskim

W ubiegłym tygodniu odbyła się wizyta przedstawicieli Województwa Lubelskiego na czele z Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Sławomirem Sosnowskim w Obwodzie Ałmatyńskim.

  

Wizyta to kontynuacja współpracy Województwa Lubelskiego z Obwodem Ałmatyńskim. Rezultatem rozmów prowadzonych podczas ubiegłorocznego spotkania przedstawicieli obu regionów w Lublinie jest przyjęcie grupy kazachskich uczniów w poczet studentów Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Wizyta w Kazachstanie zaowocowała zawarciem memorandum o współpracy między Województwem Lubelskim i Obwodem Ałmatyńskim, podpisanym przez Marszałka Województwa Lubelskiego, Sławomira Sosnowskiego i Akima Obwodu Ałmatyńskiego, Amandyka Gabbasowicza Batalowa. Współpraca obu regionów zakłada realizację wspólnych projektów gospodarczych, naukowych, kulturalnych oraz w dziedzinie ochrony zdrowia. Polska delegacja wzięła udział w posiedzeniu rady regionalnej ds. pozyskiwania inwestorów, gdzie zapoznała się z potencjałem obwodu ałmatyńskiego oraz przedstawiła możliwości inwestycyjne i eksportowe Województwa Lubelskiego. Kontynuując wizytę roboczą przedstawiciele Lubelszczyzny odwiedzili kompleks wystawienniczy, w którym odbyły się targi producentów obwodu ałmatyńskiego, a także spotkali się w Ałmaty z Konsulem Generalnym RP Radosławem Grukiem.

Zgodnie z zapisami memorandum jednym z kluczowych obszarów współpracy jest ochrona zdrowia, a kwietniowa misja stanowiła pierwszy krok w stronę realizacji tego założenia. W czasie pobytu w Kazachstanie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, reprezentowany przez Dyrektora Dariusza Oleńskiego, zawarł z Miejskim Szpitalem Multidyscyplinarnym Tałdykorganie umowę o współpracy. Obie placówki już zaplanowały wspólną konferencję w Obwodzie Ałmatyńskim, która ma odbyć się w maju 2018 r.

Źródło: http://www.lubelskie.pl

2018-04-13 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

25-26 marca, Jachranka, Konferencja „Nowoczesny Dyrektor”, https://nowoczesny-dyrektor.pl

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»