Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Gdynia wraz z Tajpej będzie wdrażać politykę inteligentnych miast

W stolicy Tajwanu - Tajpej podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Gdynią, a Tajpej w zakresie wdrażania polityki inteligentnych miast. W imieniu Gdyni list podpisywał wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz odpowiedzialny za rozwój miasta w obszarze tzw. Smart City.

 

Nawiązanie współpracy nastąpiło podczas odbywającego się właśnie w Tajpej spotkania światowych liderów Inteligentnych Miast. W spotkaniu tym uczestniczy ponad 100 prezydentów i wiceprezydentów najbardziej „SMART” miast i metropolii na świecie. Przy tej okazji omawiane są skuteczne i przyjazne mieszkańcom rozwiązania.

Gdynia uznawana jest za inteligentne miasto między innymi poprzez realizację działań w obszarze konsultacji społecznych, rozwiązań transportowych, otwierania danych i konsekwencji w realizacji strategii rozwoju, ukierunkowanej na dbałość o jakość życia w mieście. Wśród polskich miast zaproszonych do udziału w globalnym spotkaniu prezydentów najinteligentniejszych miast świata znalazł się jeszcze Wrocław i Poznań.

– Bardzo się cieszę z możliwości rozmów z najskuteczniejszymi w działaniu liderami miast i metropolii na świecie. W ubiegłym roku – pierwszą certyfikacją „Inteligentnego Miasta” w Polsce – ISO 37120 – zaczęliśmy pełnić rolę już nie tylko lidera rozwiązań Smart City w regionie i Polsce, ale także poza granicami kraju. Dzisiaj przyglądają nam się najwięksi i najlepsi na świecie, a Gdynia wskazywana jest jako wzorzec, co niezwykle cieszy i daje uzasadnione powody do dumy – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

Źródło: http://gdynia.pl

2018-04-06 09:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP, https://zwrp.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»