Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Nowoczesne defibrylatory będą ratować życie w Bartoszycach

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach odbyło się uroczyste przekazanie defibrylatorów AED jednostkom ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu bartoszyckiego.

W trakcie uroczystości defibrylatory przekazane zostały ośmiu jednostkom OSP z krajowego systemu ratowniczo-agśniczego. Nowy sprzęt ratowniczy trafił do jednostek: OSP Bezledy, OSP Galiny, OSP Wojciechy, OSP Górowo Iławeckie, OSP Kamińsk, OSP Pieszkowo, OSP Sątopy-Samulewo oraz OSP Sępopol.

Druhowie z Galin otrzymali również sanie do ratownictwa lodowego, które przekazał im komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach bryg. Andrzej Harhaj.

Po przekazaniu sprzętu strażacy przeprowadzili pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED.

W powiecie bartoszyckim funkcjonuje dziesięć jednostek ochotniczej straży pożarnej włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Do tej pory tylko dwie z nich (OSP Bisztynek i OSP Lipica) miały na wyposażeniu automatyczne defibrylatory AED. W chwili obecnej w powiecie bartoszyckim taki sprzęt mają już wszystkie jednostki z KSRG, co czyni go jedynym powiatem w województwie warmińsko-mazurskim i jednym z niewielu w Polsce, gdzie każda jednostka z KSRG ma defibrylator AED.

Zakup defibrylatorów zrealizowany został ze środków powiatu bartoszyckiego.

Źródło: www.straz.gov.pl

2018-01-26 09:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 stycznia, Warszawa, Konferencja  IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

24 stycznia, Warszawa, „Bezpieczeństwo obiektów i obszarów – monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń”, http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo" http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»