Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wigilijne spotkania samorządowców

Tradycyjnie już przedstawiciele samorządów wszystkich szczebli , w poszczególnych województwach spotkali się przy wigilijnym stole. Zbliżające się Święta to okazja, aby samorządowcy wraz z mieszkańcami, przedstawicielami organizacji samorządowych, służb mundurowych, parlamentarzystami i duchownymi złożyli sobie życzenia.

W Dworze Artusa w Toruniu odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe samorządowców i parlamentarzystów regionu z udziałem przedstawicieli Kościoła katolickiego, biznesu i instytucji społeczeństwa obywatelskiego. Gospodarzami wydarzenia byli marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz; gościem honorowym nowy biskup toruński Wiesław Śmigiel. Wśród obecnych byli też kombatanci, toruńscy harcerze i uczniowie klas mundurowych oraz inni uczestnicy akcji pomocowej na terenach spustoszonych przez sierpniową nawałnicę, niosący pomoc w tych rejonach strażacy ochotnicy, a także rodziny, które po przejściu kataklizmu znalazły się w najtrudniejszej sytuacji z Sośna i Wąwelna w powiecie sępoleńskim. 

W Elblągu zaś w sali sesyjnej odbyło się spotkanie opłatkowe emerytowanych pracowników Urzędu Miejskiego z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim. 

Przy wspólnym stole spotkali się emeryci z długim stażem oraz ci, którzy na emeryturę przeszli w kończącym się roku. Tradycyjnie na wstępie spotkania, prezydent przestawił emerytowanym urzędnikom bieżące sprawy, wokół których toczy się aktualnie praca Urzędu oraz przekazał życzenia świąteczne i noworoczne.

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy się spotkać i przełamać opłatkiem. Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia, pomyślności, wesołych świąt spędzonych w gronie najbliższych i spełnienia marzeń w przyszłym roku. Wszystkiego najlepszego - mówił prezydent Witold Wróblewski.Przedstawiciele środowisk administracji rządowej, samorządowej, społecznej, a także gospodarczej województwa zachodniopomorskiego uczestniczyli w uroczystym wigilijnym spotkaniu w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Szczecinie.

- Zrozumienie, efektywna praca, a przede wszystkim współpraca są potrzebne, aby mieszkańcom żyło się lepiej, w tym coraz piękniejszym regionie. Dziękuje za ten kolejny rok ciężkiej pracy na rzecz rozwoju Pomorza Zachodniego. A te święta niech przyniosą dużo radości, spokoju, a także skłonią do refleksji i podejmowania dobrych wyborów w Nowym Roku - mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

W trakcie wigilii Harcerze Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP przekazali symbol zgody i pojednania – lampion ze światłem. Spotkanie było okazją do złożenia bożonarodzeniowych życzeń, a także dobrym momentem, aby podkreślić, że sprawowanie władzy,  to służba na rzecz mieszkańców Pomorza Zachodniego.

Źródło: UM Elbląg, Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski, Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski

2017-12-22 07:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP, https://zwrp.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»