Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Łódzki samorząd wypowiada wojnę chorobom nerek

W styczniu 2018 roku miasto rozpocznie realizację projektu „Łódź do zdrowia - wczesne wykrywanie przewlekłej choroby nerek”. Z bezpłatnych badań skorzystać będą mogli aktywni zawodowo mieszkańcy Łodzi w wieku od 50 do 65 lat, którzy nie mają wykrytych przewlekłych chorób nerek.

Pogram został stworzony, by zwiększać świadomość społeczeństwa w ramach profilaktyki chorób nerek oraz umiejętność samoopieki i zaangażowania w kontrolę swojego stanu zdrowia.

- Celem programu jest przeciwdziałanie chorobom nerek oraz propagowanie wiedzy o problemie wśród mieszkańców miasta. - Dzisiaj na świecie żyje 600 mln ludzi z czego ok. 4 mln w Polsce, których dotyczy problem przewlekłej choroby nerek. Ogromna część osób nie zdaje sobie sprawy, iż jest to choroba chroniczna, postępująca, wyniszczająca organizm i powodująca negatywne skutki, których na co dzień nie odczuwamy - tłumaczy Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łodzi.

Wszystkie badania w ramach programu są bezpłatne i mogą być przeprowadzone w jednej z 33 miejskich placówek zdrowia na terenie miasta. - Po pierwszej wizycie i zleconych badaniach, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie wiedział, czy konieczna jest dalsza diagnostyka, jeśli tak to ją zleci. Takich wizyt u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej może być do pięciu. Jeśli efektem wizyt jest postawiona diagnoza, że choroba ta występuje w danego pacjenta, to następuje przekierowanie do naszego partnera, Szpitala im. WAM, wizyta u nefrologa i dalsze leczenie - tłumaczy Iwona Iwanicka, z-ca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ.

Program realizowany jest przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ we współpracy z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Uniwersyteckim  Szpitalem Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020. Całkowita wartość projektu to 842 843,50 zł.

Źródło: www.uml.lodz.pl

2017-12-20 07:21:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP, https://zwrp.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»