Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


W Gdyni rozpoczyna funkcjonowanie Innowacyjny system

InvisoLite - nowoczesny, elektroniczny system monitorowania zużycia energii przez gdyńskie instytucje właśnie rozpoczął pracę. Po wielu miesiącach przygotowań program został oficjalnie uruchomiony.

InvisoLite to system, którego zadaniem jest gromadzenie danych na temat zużycia energii za prąd, gaz czy ciepło sieciowe w budynkach miejskich. W Gdyni kompleksowym monitoringiem objęte jest 450 budynków. Dane wprowadzane będą przez około 200 użytkowników po zalogowaniu się do systemu przy pomocy aplikacji uruchamianej w przeglądarce internetowej.

Dzięki analizie napływających do systemu informacji pobór prądu czy gazu ma być dużo bardziej efektywny. Pozwoli to na spadek emisji dwutlenku węgla i – co najważniejsze – znacznie obniży wysokości rachunków za miejską energię. – Cieszymy się, że ciężka praca zaowocowała uruchomieniem systemu InvisoLite w naszym mieście. Dzięki niemu będziemy mogli kontrolować czystość powietrza, którym oddychamy, ale także będzie on miał bardzo konkretne wymierne korzyści na zmniejszenie wydatków miasta – powiedział wiceprezydent Gdyni Marek Stępa.

System bazuje na prostej w użyciu, intuicyjnej i czytelnej bazie danych o szerokim zakresie możliwości przede wszystkim analiz i raportowania. W ten sposób Gdynia łatwiej wyznaczy kierunek osiągnięcia miana smart city czyli miasta zarządzanego w sposób inteligentny, efektywnego energetycznie i czystego. Osiągnięcie dużego stopnia efektywności energetycznej, ograniczenie zużycia energii i racjonalna jej konsumpcja przełoży się nie tylko na zwiększenie oszczędności w budżecie miejskim, ale także na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. A to oznacza czystsze powietrze w mieście.
 
Intuicyjny i dopasowany do potrzeb gminy system powstał dzięki zaangażowaniu Samodzielnego Referatu ds. Energetyki Urzędu Miasta we współpracy z DK Energy Polska. W ramach wdrożenia projektu odbyły się szkolenia, w których wzięło udział około 200 pracowników poszczególnych jednostek gminy.

Źródło: UM Gdynia

2017-11-07 06:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-7 grudnia, Jastków k. Lublina, Forum Sekretarzy Województwa Lubelskiego

11-13 grudnia, Serock, 
Posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP, https://zwrp.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»