Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Kujawsko-Pomorskie wspiera finansowo nianie i żłobki

Rodziny z regionu korzystają ze wsparcia samorządu województwa na organizację opieki nad maluchami do trzeciego roku życia. Na pokrycie kosztów zatrudnienia niani lub pobytu dziecka w żłobku można otrzymać nawet 800 złotych miesięcznie.

Pierwszy rodzaj wsparcia to vouchery, czyli pomoc finansowa, która trafia bezpośrednio w ręce rodziców. Można ją wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad maluchami do trzeciego roku życia. Chodzi między innymi o wynagrodzenie niani i dziennego opiekuna, a także opłacenie pobytu malucha w żłobku lub klubie dziecięcym. Z pomocy finansowej można korzystać przez rok. Dodatkowym wsparciem są szkolenia i doradztwo dla rodziców poszukujących pracy.

Voucherami dysponują organizacje pozarządowe, firmy i instytucje, które realizują projekty w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Do tej pory samorząd województwa podzielił wsparcie na realizację 12 takich przedsięwzięć na kwotę ponad 8 milionów złotych. Z pomocy skorzysta blisko 700 osób.

Wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego kierowane jest także na tworzenie nowych miejsc żłobkach, klubach dziecięcych i instytucjach dziennego opiekuna. Placówki, które korzystają z pomocy mogą ją też przeznaczyć na dostosowanie miejsc opieki do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Pieniądze trafiają także na organizację szkoleń dla niań i dziennych opiekunów. Do tej pory pomoc pomogła w utworzeniu ponad 200 miejsc dla maluchów w tego typu instytucjach.

W przygotowaniu są kolejne przedsięwzięcia skierowane do najmłodszych mieszkańców z regionu i ich rodziców. W tym roku zaplanowano trzy konkursy w ramach RPO.

W październiku planowane jest ogłoszenie kolejnego naboru wniosków o wsparcie, w ramach którego można będzie uzyskać dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennego opiekuna. Przyjęcie kryteriów konkursowych przez Komitet Monitorujący RPO planowane jest w sierpniu.

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
Autor zdjęcia: Tymon Markowski

2017-08-03 11:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego,http://kwrist.mswia.gov.pl

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»