Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wspólny bilet połączy Pomorze z państwami bałtyckimi

Przedstawiciele Pomorza, Szwecji, Niemiec i Estonii spotkali się w Gdańsku, aby zainaugurować prace nad wspólnym biletem, który ma ułatwić podróżowanie po krajach bałtyckich.

Na inaugurację prac do Gdańska przybyli zagraniczni partnerzy projektu: przedstawiciele regionu Blekinge w Szwecji, będącego liderem projektu, Związku Komunikacyjnego Warnow (VVW) w Meklemburgii oraz gminy Viimsi w Estonii. Każdy z partnerów przedstawił swoje doświadczenia związane z organizacją przewozów. Uczestnicy spotkania, ze szczególnym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji VVW. Organizator ten ma szerokie doświadczenie w międzynarodowej współpracy taryfowo-biletowej oraz integracji transportu lądowego i promowego.

Wspólny bilet dla regionu bałtyckiego to narzędzie, które ułatwi podróżowanie. Jak wyjaśnia Krzysztof Rudziński, kierownik Biura Integracji Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego – posiadacz karty będzie mógł opłacić przejazd na przykład ze stolicy Szwecji, bezpośrednio do Swornegaci i odwrotnie. System zakoduje w pamięci karty albo smartfonu trasę i bilety poszczególnych przewoźników, np. promowych, autobusowych czy kolejowych.  Do kontroli wystarczy pokazać kod QR.

Rozpoczynające się właśnie prace techniczne mają potrwać około roku – Chcemy, aby w połowie 2018 roku system pilotażowo został wprowadzony w Starogardzie Gdańskim, Słupsku oraz na wybranych liniach komunikacyjnych w Trójmieście. Trzeba sprawdzić,  jak to zadziała u różnych przewoźników i czy spodoba się pasażerom.  System powinien ruszyć w 2020 roku – informuje Rudziński.  

Źródło: www.pomorskie.eu

2017-06-16 08:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-21 lutego, Sosnowiec, INDUSTRYmeeting 2018 - Targi Technologii Przemysłowych, http://www.exposilesia.pl

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»