Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wspólny bilet połączy Pomorze z państwami bałtyckimi

Przedstawiciele Pomorza, Szwecji, Niemiec i Estonii spotkali się w Gdańsku, aby zainaugurować prace nad wspólnym biletem, który ma ułatwić podróżowanie po krajach bałtyckich.

Na inaugurację prac do Gdańska przybyli zagraniczni partnerzy projektu: przedstawiciele regionu Blekinge w Szwecji, będącego liderem projektu, Związku Komunikacyjnego Warnow (VVW) w Meklemburgii oraz gminy Viimsi w Estonii. Każdy z partnerów przedstawił swoje doświadczenia związane z organizacją przewozów. Uczestnicy spotkania, ze szczególnym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji VVW. Organizator ten ma szerokie doświadczenie w międzynarodowej współpracy taryfowo-biletowej oraz integracji transportu lądowego i promowego.

Wspólny bilet dla regionu bałtyckiego to narzędzie, które ułatwi podróżowanie. Jak wyjaśnia Krzysztof Rudziński, kierownik Biura Integracji Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego – posiadacz karty będzie mógł opłacić przejazd na przykład ze stolicy Szwecji, bezpośrednio do Swornegaci i odwrotnie. System zakoduje w pamięci karty albo smartfonu trasę i bilety poszczególnych przewoźników, np. promowych, autobusowych czy kolejowych.  Do kontroli wystarczy pokazać kod QR.

Rozpoczynające się właśnie prace techniczne mają potrwać około roku – Chcemy, aby w połowie 2018 roku system pilotażowo został wprowadzony w Starogardzie Gdańskim, Słupsku oraz na wybranych liniach komunikacyjnych w Trójmieście. Trzeba sprawdzić,  jak to zadziała u różnych przewoźników i czy spodoba się pasażerom.  System powinien ruszyć w 2020 roku – informuje Rudziński.  

Źródło: www.pomorskie.eu

2017-06-16 08:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20-22 kwietnia, Kraków, 46.Krakowskie Targi Budownictwa WIOSNA 2018, www.centrumtargowe.com.pl

24 kwietnia, Warszawa,
konferencja Inteligentne zarządzanie siecią i infrastrukturą IT, http://pirbinstytut.pl

24-25 kwietnia, Sosnowiec, SilesiaKOMUNIKACJA 2018 - Targi Transportu Publicznego, http://www.exposilesia.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»