Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Jacek Rostowski: Do lipca gminy straciły 12 proc.

Dochody z tytułu udziału w podatku dochodowym za okres od stycznia do końca lipca 2009 r., w porównaniu do roku ubiegłego, były niższe we wszystkich rodzajach jst o ponad 10 proc. – informuje MF.

Ministerstwo Finansów przesłało ogólne dane do korekt budżetów jednostek samorządu terytorialnego w 2009 r. w odpowiedzi na apel KWRiST z dnia 25 czerwca.
Niestety informacja potwierdziła tylko wcześniej przekazywane informacje. Dochody samorzadów z tytułu udziału w podatku PIT spadną o 14,5 proc. Gminy stracą ok. 3,2 miliarda złotych.

MF przesłała też dane dotyczące wysokość przekazanych kwot z tytułu subwencji oraz udziałów we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych za okres od 1 stycznia do 31 lipca 2009 r.  Samorządy gminne uzyskały 11, 9 proc. mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Powiaty 12,1 proc. Województwa równo 12 proc. mniej.

Do pobrania: Informacja Ministerstwa Finansów dla KWRiST

2009-08-24 09:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»