Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Artur Bramora: Potrzeba polityki edukacyjnej na 10-20 lat

Niezbędne jest oszacowanie kosztów i realne zabezpieczenie środków na realizację obowiązku edukacyjnego – przekonuje przewodniczący sejmowej Komisji Edukacji.

\"\"Artur Bramora, przewodniczący sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży

Jesteśmy w trakcie dyskusji dotyczącej Karty Nauczyciela, cyfrowej szkoły, a to wszystko w sytuacji, w której silnie odczuwamy skutki kryzysu gospodarczego, niżu demograficznego, niedoszacowania oświaty oraz skrajnie różnych interpretacji aktów prawa oświatowego przez jednostki administracji państwowej i samorządowej bez jakiegokolwiek nadzoru prawnego. Trzeba zadać pytanie: jakie cele należy ustalić za priorytetowe oraz w jaki sposób je zrealizować? Powinniśmy ustalić i przyjąć (ponad podziałami politycznymi) długofalową politykę edukacyjną na najbliższe 10-20 lat. Ponadto musimy zweryfikować obowiązujące regulacje prawne i określić, co ewentualnie należy poprawić w mniejszym lub większym stopniu.

Niezbędne jest również oszacowanie kosztów edukacyjnych i realne zabezpieczenie środków finansowych na realizację obowiązku edukacyjnego w Polsce. Postuluję również, by przywrócić nadzór kuratoryjny w pełnym wymiarze, przynajmniej na dłuższy czas, bowiem w aktualnej sytuacji władze samorządowe w większości gmin nie są jeszcze – moim zdaniem – gotowe do pełnienia roli organu prowadzącego, który liczy przede wszystkim koszty ponoszone na oświatę, i jednocześnie dbania o jakość zadań edukacyjnych i jakość nauczania. Ważne jest, aby nauczyciele mogli w spokoju realizować swoją misję, bo tak należy interpretować ich pracę.

2012-09-28 13:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

25-26 kwietnia, Lublin, Konferencja "Samorząd a państwo - formy uspołecznienia demokracji", https://umcs.pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»