Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Internetowa tablica ze zdjęciami promuje gminę za granicą

Publikowanie w internecie lokalnych zdjęć lub fotografii z widokami z gmin i regionów może być sposobem na przyciągnięcie w te okolice turystów z całego świata.

Samorządowi specjaliści od promocji i współpracy zagranicznej mogą w tym celu skorzystać z portalu Pinterest.com.

Serwis Pinterest to pewnego rodzaju korkowa tablica multimedialna. Służy do przypinania zdjęć i filmów opatrzonych komentarzem. Każdy element tablicy jest widoczny dla osób, które mają podobne zainteresowania do naszych lub po prostu należą do grona obserwatorów danej tablicy.

Aby zacząć przypinać zdjęcia, wystarczy wejść na stronę Pinterest.com i wybrać opcję logowania. Serwis teoretycznie dostępny jest tylko dla osób, które wcześniej wysłały do administratora prośbę o specjalne zaproszenie. W rzeczywistości wystarczy mieć konto na Facebooku, aby móc prowadzić własną tablicę multimedialną. Opcja „Log in with Facebook” przekierowuje nas na stronę logowania. Używając loginu i hasła z Facebooka robimy pierwsze kroki jako użytkownicy Pinterest.
Kreowanie profilu rozpoczynamy od wyboru interesujących nas zagadnień. Dobrym tematem mogą być dla samorządów np. podróże. W ten sposób serwis wskazuje użytkownikowi inne profile, które mogłyby go zainteresować i automatycznie dodaje tablice internautów o podobnych zainteresowaniach do obserwowanych przez nas. Z obserwacji danego profilu można zrezygnować używając przycisku „unfollow”. Warto jednak wstrzymać się z decyzją, gdyż zdjęcia przypinane przez internatów można wykorzystać z własnym komentarzem również na swojej tablicy.

Teraz przystępujemy do stworzenia pierwszej tablicy wybierając przycisk „create your first pinboard”. Serwis proponuje nazwy tablic zgodne z wybranymi wcześniej zainteresowaniami. Po kliknięciu na sugerowaną nazwę kursorem okienko się aktywuje i można łatwo zmienić nazwę tablicy. Używanie odpowiednich nazw kluczowych w tym miejscu sprawia, że nasza tablica zostanie później zasugerowana innym użytkownikom o podobnych zainteresowaniach. Sugerowane tablice o tematyce turystycznej to np. „ulubione miejsca” („favourite places and spaces”) lub „miejsca, w które chciałbym pojechać” („places I\'d like to go to”). Pierwsza tablica może służyć promocji zdjęć lokalnych, a na drugiej można przypinać np. fotografie z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych gmin.

Kolejnym krokiem jest przeniesienie przycisku „Pin it” („Przypnij”) do paska zakładek w przeglądarce internetowej. W tym celu należy wyświetlić pasek zakładek wybierając w menu przeglądarki (na górnym pasku) „Widok’, a następnie „paski narzędzi” i „pasek zakładek”. Przeciągamy guzik „Pin it” myszką na pasek zakładek. Od tej pory będzie on stały elementem okna przeglądarki.

Możemy już przystąpić do przypinania zdjęć i filmów na naszych tablicach tematycznych. Otwieramy dowolną stronę, na której widnieje interesujące nas zdjęcie i wybieramy na pasku zakładek przycisk „Pin it”. Pojawia się okienko wyświetlające wszystkie grafiki zauważone przez program na danej stronie. Klikamy w odpowiednie zdjęcie, a następnie dodajemy krótki komentarz (max. 500 znaków) w oknie dialogowym. Po zatwierdzeniu zdjęcie pojawia się na naszej tablicy – z naszym komentarzem oraz odwołaniem do strony, z której pochodzi. Zaletą serwisu jest fakt, że możemy przypinać wszystkie znalezione w internecie interesujące nas zdjęcia lub filmy – a nie tylko te, które sami zrobiliśmy. Wszystkie przypięte na tablicy elementy są opatrzone odwołaniem do strony źródłowej i dzięki temu łatwo odnaleźć autora grafiki lub filmu.

Wybierając zawartość swojej tablicy warto pamiętać, aby zdjęcia i filmy były interesujące i nietuzinkowe, a dodawane przez nas opisy lub komentarze – ciekawe i dowcipne. W ten sposób zwiększamy prawdopodobieństwo, że nasza tablica zostanie zauważona, a inni użytkownicy zechcą skomentować lub przepiąć proponowane przez nas zdjęcia na swoje tablice. Szanse powodzenia tablic ze zdjęciami zwiększa również połączenie Pinterest z Facebookiem. Po dodaniu nowego zdjęcia portal każdorazowo pyta, czy udostępnić je również na Facebooku.

Mimo, że serwis staje się coraz bardziej popularny w Polsce, wciąż jednak największym zainteresowaniem cieszy się wśród zagranicznych internautów (zwłaszcza z USA). Biorąc pod uwagę, że głównym odbiorcą przypinanych zdjęć będą potencjalni turyści zagraniczni, warto podpisy i komentarze do zdjęć umieszczać w języku angielskim.
www.pinterest.com

2012-08-03 14:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

7-9 maja, Katowice, XVI Europejski Kongres Gospodarczy, https://www.eecpoland.eu/

9 maja, II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Samorząd Terytorialny wobec współczesnych wyzwań, https://uwr.edu.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»