Ostrów Wielkopolski, Grodzisk Mazowiecki i Lesznowola to laureaci V edycji konkursu \"Samorząd przyjazny Przedsiębiorczości\".
Konkurs „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości” w założeniach wyłania, nagradza a następnie promuje te gminy, które stwarzają dla przedsiębiorców i inwestorów dogodne warunki funkcjonowania i rozwoju. Gminy, które poprzez współpracę z firmami podejmują kroki w celu stworzenia nowych miejsc pracy, a przede wszystkim potrafią zadbać o istniejące podmioty gospodarcze.
LAUREACJ KONKURSU
kategoria: GMINA MIEJSKA
I miejsce
Gmina Miasto
Ostrów Wielkopolski
II miejsce
Gmina Miejska
Mielec
III miejsce
Gmina Miasto
Płock
wyróżnienia:
1. Gmina Miejska
Wałbrzych
2. Gmina
Żagań o statusie miejskim
3. Gmina Miasto
Rzeszów
4. Gmina Miasto
Puławy
kategoria: GMINA MIEJSKO-WIEJSKA
I miejsce
Gmina
Grodzisk Mazowiecki
II miejsce
Gmina
Choroszcz
III miejsce
Gmina
Aleksandrów Łódzki
wyróżnienia:
1. Gmina
Brzeg Dolny
2. Gmina
Ropczyce
kategoria: GMINA WIEJSKA
I miejsce
Gmina
Lesznowola
II miejsce
Gmina
Raszyn
III miejsce
Gmina
Strawczyn
wyróżnienia:
1. Gmina
Stare Miasto
2. Gmina
Pietrowice Wielkie
NAGRODA SPECJALNA
„Najlepszy Wójt Roku 2010”:
z województwa łódzkiego:
Tadeusz Wojciechowski - zgłoszony przez Urząd Gminy w Sławnie
Za rozwój i modernizację infrastruktury technicznej, pozyskiwanie środków unijnych na rozwój i działalność bazy oświatowej, a także za aktywne przeciwdziałanie bezrobociu poprzez organizację prac interwencyjnych oraz organizację szkoleń umożliwiających zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych.
z województwa mazowieckiego:
Maria Jolanta Batycka-Wąsik – zgłoszona przez Urząd Gminy w Lesznowoli
Za stworzenie wzorcowych warunków dla inwestorów, stały wzrost komfortu życia mieszkańców poprzez dynamiczny rozwój gminy ze szczególnym uwzględnieniem oświaty, kultury i sportu, a także za nowatorskie działania zwiększające swobodny dostęp do opieki medycznej oraz działania z zakresu profilaktyki zdrowia na terenie gminy.
Piotr Papis – zgłoszony przez Urząd Gminy w Klwowie
Za działania mające na celu rozbudowę infrastruktury technicznej oraz aktywny wpływ na rozwój i modernizację rolnictwa na terenie gminy.
Janusz Rajkowski – zgłoszony przez Urząd Gminy w Raszynie
Za realizację licznych inwestycji na terenie gminy mających na celu podniesienie standardu życia mieszkańców oraz stworzenie korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej.
z województwa zachodniopomorskiego:
Janusz Bojkowski – zgłoszony przez Urząd Gminy w Postominie
Za projekty mające na celu podniesienie poziomu życia i zadowolenia społeczności lokalnej, rozwój sportu i turystyki oraz działania zwiększające rozpoznawalność gminy i jej oferty turystycznej.
„Najlepszy Burmistrz Roku 2010 ”
z województwa lubuskiego:
Ryszard Krzysztof Bodziacki – zgłoszony przez Urząd Miejski w Słubicach
Za działania mające na celu rozbudowę infrastruktury oświatowej i kulturalno-sportowej, oraz wzrost publicznych miejsc dostępu do bezpłatnego internetu.
Sławomir Kowal – zgłoszony przez Urząd Miejski w Żaganiu
Za aktywny udział w pozyskiwaniu funduszy unijnych na inwestycje budowlane i rewitalizację miasta oraz inicjatywę zmierzającą do zwiększenia atrakcyjności turystycznej gminy.
z województwa łódzkiego:
Jacek Lipiński – zgłoszony przez Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim
Za działania mające na celu rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska oraz pozyskanie środków unijnych na budowę nowoczesnych obiektów sportowych.
z województwa mazowieckiego:
Grzegorz Benedykciński – zgłoszony przez Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim
Za przedsięwzięcia promocyjne gminy, wzrost liczby inwestorów zmierzający do spadku bezrobocia oraz innowacyjny projekt pomocy rodzinom wielodzietnym zamieszkałym na terenie gminy.
Włodzimierz Śniecikowski – zgłoszony przez Urząd Miejski w Gostyninie
Za inwestycje drogowe mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców, działania proekologiczne wpływające na wzrost znaczenia turystycznego gminy.
z województwa podlaskiego:
Jerzy Ułanowicz – zgłoszony przez Urząd Miejski w Choroszczy
Za działania zmierzające do podniesienia poziomu życia mieszkańców poprzez znaczną poprawę infrastruktury technicznej, a także za wspomaganie rozwoju przedsiębiorczości i znaczenia turystycznego gminy.
z województwa podkarpackiego:
Bolesław Bujak – zgłoszony przez Urząd Miejski w Ropczycach
Za przedsięwzięcia mające na celu rozwój infrastruktury technicznej i drogowej ,poszerzenie Ropczyckiej podstrefy SSE „Euro Park Mielec” oraz inwestycje rozwijające bazę oświatową i rekreacyjno-sportową.
„Najlepszy Prezydent Roku 2010”
z województwa podkarpackiego:
Janusz Chodorowski – zgłoszony przez Urząd Miejski w Mielcu
Za aktywne wspieranie budownictwa indywidualnego, program unowocześniania placówek oświatowych, rozbudowę infrastruktury technicznej, drogowej i rekreacyjnej ze szczególną dbałością o ochronę środowiska.
Tadeusz Ferenc – zgłoszony przez Urząd Miejski w Rzeszowie
Za utworzenie podstrefy SSE „Euro - Park Mielec”, spadek bezrobocia w wyniku sprzyjającej inwestorom polityki miasta, aktywne pozyskiwanie funduszy unijnych oraz realizację inwestycji mających na celu ochronę środowiska i poprawę warunków społeczno-bytowych mieszkańców.
z województwa wielkopolskiego:
Radosław Torzyński – zgłoszony przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim
Za działania mające na celu rozwój infrastruktury rekreacyjnej, oraz ożywienie turystyczne, oraz nowatorskie rozwiązania w dziedzinie komunalnego budownictwa mieszkaniowego.
„Najlepszy Starosta Roku 2010 ”
z województwa mazowieckiego:
Jan Adam Dąbek – zgłoszony przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie
Za stworzenie doskonałych warunków dla inwestorów lokujących inwestycje na terenie powiatu, wzrost wydatków na rozwój i remonty infrastruktury, a także za działalność na rzecz rozwoju kultury i sportu.
CERTYFIKAT GMINA ATRAKCYJNA TURYSTYCZNIE
w kategorii do 15 000 mieszkańców:
1. Gmina
Postomino
w kategorii od 15 000 do 30 000 mieszkańców:
1. Gmina
Żagań o statusie miejskim
2. Gmina Miasta
Gostynina
w kategorii powyżej 30 000 mieszkańców:
1. Gmina Miasto Płock
2. Gmina
Wałbrzych
3. Gmina Miasto
Nysa
4. Gmina Miasto
Koszalin
NAGRODA SPECJALNA
Statuetka i Dyplom Uznania
„Człowiek Przyjazny Przedsiębiorczości 2010”
Olgierd Dziekoński – Podsekretarzowi Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Jolanta Fedak – Minister Pracy i Polityki Społecznej
Biuro konkursu:
Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.
ul. Popas 7, 02-196 Warszawa
tel./fax. 022 609 18 10 e-mail: sekretariat@europa2000.pl