Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYBORY 2024
II tura wyborów samorządowych 2024. Kampania profrekwencyjna dla miast


Pierwsza tura wyborów samorządowych za nami, a w wielu miejscach naszego kraju mieszkańcy już dokonali swojego wyboru. Jednak w dalszym ciągu przed nami „dogrywka” - druga tura wyborów, która odbędzie się 21 kwietnia.

Przed pierwszą turą wyborów Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich przygotowały kampanię „Co byś zrobił/a na swoim miejscu?”, która wspierała miasta w zachęcaniu mieszkańców do udziału w wyborach samorządowych i w promocji aktywnych postaw obywatelskich. Przed nami druga tura wyborów samorządowych i hasło naszej kampanii pozostaje aktualne. 

Druga tura wyborów samorządowych będzie konieczna m.in. w 60 miastach prezydenckich, na przykład w Częstochowie, Gdyni, Jeleniej Górze, Poznaniu, Przemyślu, Rzeszowie, Tarnowie, Wrocławiu, Toruniu czy Zabrzu. 

Zachęcamy zatem miasta do dalszego wykorzystywania materiałów kampanijnych oraz inicjatyw, które mogą zmotywować mieszkańców do udziału w głosowaniu. Szczególnie teraz, kiedy decyzje w niektórych

społecznościach jeszcze nie zapadły, Wasze działania mogą mieć kluczowe znaczenie.

Miasta, w których odbędzie się druga tura wyborów samorządowych zachęcamy do aktywnego promowania udziału w wyborach, korzystając z dostępnych narzędzi i materiałów. Pamiętajcie, że Wasze działania mają ogromne znaczenie dla mobilizacji mieszkańców i mogą znacząco wpłynąć na ostateczne wyniki wyborów. Razem możemy zwiększyć świadomość obywatelską i pokazać, że każdy głos jest ważny.

To czas, aby jeszcze raz zadać sobie i mieszkańcom pytanie: „Co byś zrobił/a na swoim miejscu?” i poprzez udział w wyborach dać na nie konkretne odpowiedzi.

Źródło: https://www.miasta.pl/

2024-04-17 06:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»