Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


RANKINGI 
Business Insider: Olsztyn najlepszym miastem do życia w Polsce


 W naszym rankingu pod uwagę wzięliśmy trzy kluczowe wskaźniki ekonomiczne i trzy aspekty pozafinansowe – napisali dziennikarze Business Insider przygotowując zestawienie najlepszych miast do życia w naszym kraju. Wygrał Olsztyn, który zdetronizował Poznań, ubiegłorocznego zwycięzcę.

Po raz drugi w tak kompleksowy sposób dziennikarze branżowego portalu Business Insider dokonali analizy sytuacji społeczno-ekonomicznej w największych polskich miastach.

Pod względem dostępności mieszkań (relacja ceny do wynagrodzeń) Olsztyn ustępuje tylko Katowicom, a w poziomie bezpieczeństwa (najniższa przestępczość) lepiej wypada jedynie Rzeszów. Stolica Warmii i Mazur to również miasto, gdzie jest dobra jakość powietrza (3. miejsce).
W statystykach bezrobocia i zarobków stolica Warmii i Mazur mieści się w pierwszej części tabeli (odpowiednio 6. i 7. miejsce na 16 dużych miast), największe niedostatki ma pod względem dostępności lekarzy (12. miejsce).

W ogólnym podsumowaniu Olsztyn okazał się najlepszym miastem do życia w Polsce, wyprzedzając Lublin. Trzecie miejsce zajęły ex aequo Poznań (ubiegłoroczny zwycięzca) i Gdańsk.

Dziennikarze Business Insider przygotowując ranking korzystali z danych: Głównego Urzędu Statystycznego (bezrobocie, przeciętne wynagrodzenie, przestępczość), NFZ (dostępność lekarzy), Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (jakość powietrza) i portalu Morizon.pl (ceny mieszkań).

Źródło: https://olsztyn.eu/

2024-04-04 10:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»