Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


KWRiST 
Z marcowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego


W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obradom komisji współprzewodniczyli Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

W agendzie posiedzenia znalazł się pozytywnie zaopiniowany projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie warunków technicznych i warunków technicznych użytkowania budowli ochronnych. Rozporządzenie umożliwi projektowanie i realizowanie inwestycji związanych z obiektami zbiorowej ochrony zgodnie z określonymi standardami technicznymi i funkcjonalnymi oraz na przygotowywanie doraźnych miejsc ukrycia, spełniających wymagania osłonowe. Regulacja ta ma charakter techniczny, tzn. określa wymogi techniczne dla budowli ochronnych, które będą stanowiły podstawę do przeprowadzenia oceny stanu technicznego istniejących obiektów, a także podstawę do ustalenia nakładów niezbędnych do ich przystosowania do parametrów budowli ochronnej. 

Podczas posiedzenia komisji podsekretarz stanu w MSWiA Maciej Duszczyk przedstawił stan prac nad nowelizacją ustawy z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy. 

Ponadto, komisja pozytywnie zaopiniowała m.in. projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury zmieniającego rozporządzenie w sprawie szkolenia i egzaminowania kierowców wykonujących przewóz drogowy.

W trakcie posiedzenia komisja zajęła się również omówieniem wyników kontroli Najwyższej Izby Kontroli w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego w zakresie: „Prawidłowości zapewnienia jednostkom samorządu terytorialnego finansowania zadań publicznych” oraz „Wsparcia finansowego samorządów przez państwo w okresie reform podatkowych i odbudowy gospodarki po epidemii COVID-19”.

Źródło: https://www.gov.pl/

2024-03-29 06:48:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»