Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WSPÓŁPRACA 
Porozumienie Zachodniopomorskiego z Politechniką Morską


„Rozbudowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej” to kolejny projekt Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego i Politechniki Morskiej w Szczecinie. Dane gromadzone i następnie udostępniane mieszkańcom obejmą między innymi gospodarkę nieruchomościami, ochronę środowiska czy też planowanie przestrzenne. Porozumienie w tej sprawie podpisali marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz rektor Politechniki Morskiej prof. Wojciech Ślączka.

W ramach współpracy Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego będzie wspierał Politechnikę Morską w Szczecinie w realizacji działań edukacyjnych i badań naukowych poprzez m.in. umożliwienie Uczelni dostępu do systemu Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego, w tym zapewnienie Uczelni dostępu do zbiorów danych w postaci elektronicznej państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego będącego w zasobie Marszałka Województwa, w celu ich wykorzystania do zajęć dydaktycznych oraz badań naukowych.

Urząd Marszałkowski uzyska natomiast wsparcie w zakresie realizacji ustawowych zadań m.in. z dziedziny geodezji i kartografii, w tym fachowe doradztwo naukowe w zakresie rozbudowy i eksploatacji Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego.

Podpisanie porozumienia było okazją do zwiedzenia Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających, Utworzenie Centrum umożliwiły fundusze europejskie przekazane przez Urząd Marszałkowski. Koszt inwestycji Politechnika Morska oszacowała na 30 mln zł, z czego 18 mln zł to wsparcie unijne. W Centrum ulokowano m.in. wielkoskalowe modele redukcyjne statków, czyli miniatury statków, które pozwalają prowadzić obserwacje odnoszące się później do funkcjonowania statków w praktyce. To najnowocześniejsze wyposażenie ma zapewnić szeroką współpracę z przedsiębiorcami i oferować im efekty prac naukowych związanych z regionalnymi specjalizacjami np. z branży stoczniowej, elektromaszynowej, drzewnej czy chemicznej.

Źródło: polskieregiony.pl/

2024-03-26 10:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»