Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WSPÓŁPRACA 
Wizyta delegacji z Ajmaku Dundgovi w Województwie Lubelskim


Przedstawiciele regionu środkowogobijskiego w Mongolii, na czele z Przewodniczącym Churału Przedstawicieli Obywatelskich Panem Sandag Od-Erdene oraz Ambasadorem Mongolii w RP JE Panem Barkhas Dorj, złożyli wizytę w Województwie Lubelskim.


Był to pierwszy krok w nawiązaniu relacji pomiędzy Województwem Lubelskim a Ajmakiem Środkowogobijskim. Podczas dwudniowej wizyty delegacja zapoznała się z potencjałem gospodarczym Województwa Lubelskiego a także odbyła spotkania z Jarosławem Stawiarskim, Marszałkiem Województwa oraz Zbigniewem Wojciechowskim, Wicemarszałkiem Województwa. Szczególne zainteresowanie wzbudziła współpraca w zakresie górnictwa, produkcji nabiału oraz przetwórstwa mięsa.

Podsumowaniem spotkań było podpisanie protokołu ustaleń ze spotkania pomiędzy przedstawicielami Województwem Lubelskim a Ajmakiem Dundgovi.

Dundgovi lub Dundgobi (mongolski: Дундговь) to jeden z 21 ajmaków (prowincji) Mongolii. Mieści się we wschodniej Mongolii, około 245 km (152 mil) na południe od Ułan Bator. Ajmak jest częścią pustyni Gobi, jednej z największych na świecie. Zlokalizowany jest w jej najbardziej wysuniętej na północ części, co sprawia, że jest jednym z najłatwiej dostępnych fragmentów pustyni Gobi.

Źródło: https://www.lubelskie.pl/

2024-03-05 07:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»