Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


TURYSTYKA 
Reiseziel Polen będzie promowało polską ofertę na tegorocznym ITB

Wiadomości Turystyczne tradycyjnie przygotowały niemieckojęzyczne wydanie specjalne na największe targi turystyczne w Europie. Gazeta będzie dystrybuowana na polskim stoisku narodowym, standach prasy międzynarodowej i centrum prasowym ITB.

Od wtorku, 5 marca, do czwartku, 7 marca odbędą się targi turystyczne ITB w Berlinie. Jak co roku przyjedzie na nie cały branżowy świat. W 2023 roku wydarzenie zgromadziło 5,5 tys. wystawców ze 161 krajów, przybyło na nie ponad 90 tys. wystawców. Z kolei na kongresie pojawiło się 24 tys. gości, którzy wzięli udział w 200 sesjach z 400 mówcami.

Organizatorzy wyłonili 12 segmentów poświęconych różnym obszarom związanym z sektorem. Pierwszy to turystyka poznawcza, aktywna i odpowiedzialna, która obejmuje zarówno odkrywanie kultury danego miejsca, jak i wypoczywanie w sportowym duchu przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska i lokalnych społeczności. Kolejny segment dotyczy podróży służbowych, nie zabraknie też miejsca, w którym firmy zaprezentują się jako potencjalni pracodawcy. W Centrum Kariery, bo o tym mowa, będzie też okazja do przejrzenia oferty edukacyjnej i szkoleniowej. Firmy zainteresowane podróżami kulturowymi będą mogły zapoznać się z ofertą miast, krajów i regionów, a swoje miejsce znajdą w saloniku kulturowym (Culture Lounge) stworzonym we współpracy z partnerem ITB projekt2508. Nie zabraknie przestrzeni poświęconej hotelarstwu i trendom, które je kształtują. 

W tym roku ITB będą mocno krążyć wokół nowoczesnych rozwiązań. Motto przewodnie brzmi „Przenieść technologie dla turystyki na wyższy poziom. Razem”. Dostawcy nowoczesnych rozwiązań z ponad 30 krajów zaprezentują swoje produkty w pięciu różnych halach. Nie zabraknie też paneli, przemówień i wykładów, które odbędą się na scenie w sekcji eTravel. Wśród nich pojawią się zarówno firmy o ugruntowanej pozycji jak i start-upy - wymienić tu można Amadeusa, Sabre, Bewoteca, ICEX Espana, Business Iceland i Business France. W hali 5.1. we współpracy z firmą GIATA stworzona zostanie kawiarnia Travel Tech Café, a w hali 6.1. z Travelportem eTravel Lounge, gdzie będzie można podyskutować i wymienić się poglądami. Na scenie goście posłuchają natomiast prelekcji zorganizowanych pod dwoma nowymi motywami przewodnimi – pierwszy to sztuczna inteligencja, drugi to cyfrowa destynacja. MG 

Pobierz Reiseziel Polen

2024-03-01 07:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»