Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - OLEŚNICA 
Dworzec w Oleśnicy zmieni swoje oblicze


Zabytkowy, ale jednocześnie nowoczesny, z komfortową strefą obsługi podróżnych oraz przestrzenią przeznaczoną na aktywność mieszkańców - taki będzie po przebudowie dworzec w Oleśnicy.

Dzięki sygnowanemu dokumentowi Polskie Koleje Państwowe S.A. zobowiązały się do przeprowadzenia inwestycji w Oleśnicy, pod warunkiem wynajęcia przez lokalny samorząd przestrzeni na dworcu po zakończeniu jego przebudowy.

Taka współpraca pozwoli na połączenie w budynku funkcji obsługi podróżnych (poczekalnia, toalety) z usługami dla mieszkańców, które planuje uruchomić na wynajętej od PKP S.A. przestrzeni miasto Oleśnica. W porozumieniu PKP S.A. zobowiązały się do wykończenia lokali zgodnie z przyjętym przez samorząd standardem. Uzgodniono też ścisłą współpracę na każdym etapie inwestycji.

Porozumienie podpisali Ireneusz Maślany i Krzysztof Golubiewski - członkowie zarządu PKP S.A. oraz Jan Bronś - burmistrz Oleśnicy. W wydarzeniu wziął udział także Paweł Hreniak - poseł na Sejm RP i wojewoda dolnośląski w latach 2015-2019.


Żródło: https://olesnica.pl/

2022-06-28 08:20:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»