Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - KALISZ
Podpisano umowę na przebudowanie rynku głównego w Kaliszu


Miasto Kalisz zawarło umowę z wykonawcą na przebudowę Głównego Rynku wraz z ul. Kanonicką w ramach zadania pn. „Rewitalizacja centrum miasta Kalisza – poprawa stanu układu komunikacyjnego”. To kolejny – po zmianach na Śródmiejskiej, Zamkowej i Piskorzewskiej – etap rewitalizacji starówki.

Prace na Głównym Rynku obejmować będą przebudowę i uzupełnienie biegnących pod ziemią instalacji, wymianę nawierzchni placu wraz z wykonaniem tablic informacyjnych pamiątkowych monet, przebudowę oświetlenia ulicznego i iluminacji ratusza. Powstanie też instalacja nawadniająca zieleń, ustawiona zostanie mała architektura, pawilony kwiatowe i gastronomiczne oraz nasadzona zostanie nowa zieleń, zarówno wysoka, jak i niska, w tym 24 drzewa.

Ulica Kanonicka także zyska nową nawierzchnię, wymienione zostanie oświetlenie uliczne. Przebudowane i uzupełnione zostaną instalacje. Ustawiona będzie mała architektura i nasadzona zieleń, w tym 6 drzew.

Prace zostaną podzielone na siedem etapów – cztery w zakresie przebudowy Głównego Rynku i trzy w zakresie przebudowy ul. Kanonickiej.

Źródło: https://www.kalisz.pl/

2022-04-19 08:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»