Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


TURYSTYKA 
2 mln zł dla gmin turystycznych z Jury Krakowsko-Częstochowskiej 


Uroczystość wręczenia symbolicznych czeków dla gmin odbyła się na Zamku w Ogrodzieńcu. Władze województwa z marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele, przekazały czeki przedstawicielom gmin z Jury Krakowsko-Częstochowskiej. 

- Konsekwentnie wspieramy gminy turystyczne, które ucierpiały w związku z pandemią. Chcemy przyczynić się do odbudowy branży. Województwo śląskie jest atrakcyjnym regionem dla turystów. Różnorodność form aktywności sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Góry, atrakcje wodne, tereny zielone, turystyka industrialna czy sakralna oraz piękna Jura Krakowsko-Częstochowska. Dziś dziewięć gmin z tego terenu otrzymuje pomoc łącznie w kwocie 2 mln zł – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Warto przypomnieć, że łączne wsparcie w kwocie 10 mln zł trafiło do 21 gmin z województwa śląskiego, położonych w Beskidzie Śląskim, Śląsku Cieszyńskim, Beskidzie Żywieckim oraz na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Należą do nich: Bielsko-Biała, Wisła, Szczyrk, Ustroń, Brenna, Istebna, Jeleśnia, Rajcza, Gilowice, Węgierska Górka, Jaworze, Wilkowice, Częstochowa, Olsztyn, Janów, Kroczyce, Włodowice, Ogrodzieniec, Poraj, Żarki i Niegowa.

Pomocą wsparto realizację 39 zadań w zakresie budowy i modernizacji infrastruktury turystycznej i okołoturystycznej oraz działań na rzecz rozwoju i promocji turystyki o łącznej wartości 17,5 mln zł.

Sejmik województwa śląskiego przyznał tym razem pomoc finansową 9 gminom turystycznym z terenu Jury na realizację 16 projektów o łącznej wartości 2 mln zł.

Źródło: https://www.slaskie.pl/

fot. Patryk Pyrlik / UMWS

2021-07-15 08:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»