Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA LOKALNE 
Nowe samochody dla świętokrzyskich strażaków


Marszałek Andrzej Bętkowski i przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś uczestniczyli w uroczystej strażackiej zbiórce z okazji przekazania nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych świętokrzyskim jednostkom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wręczenia 21 promes na zakup kolejnych aut jednostkom OSP w naszym regionie.

Strażacka zbiórka, która odbyła się przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego była okazją do przekazania 35 jednostkom OSP i PSP z terenu województwa świętokrzyskiego nowych wozów strażackich. Ich zakup został zrealizowany ze środków budżetowych 2020 roku. Łącznie kosztowały one 22 miliony złotych.

Z kolei promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych z tegorocznego budżetu trafiły do 21 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Marszałek Andrzej Bętkowski, który pełni jednocześnie funkcję prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Skarżysku-Kamiennej, a także zasiada w prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP w Kielcach podczas uroczystości gratulował świętokrzyskim druhom nowego sprzętu.

– Od czterdziestu lat związany jestem z pożarnictwem i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że zarówno dzisiejsze wyposażenie, jak i strażackie wyszkolenie obrazuje zupełnie inną epokę – mówił. – Odpowiedni sprzęt pozwala szybciej dotrzeć do miejsca zdarzenia, ten sprzęt to wyraz zaufania państwa polskiego i samorządu do waszej służby, drodzy druhowie. Życzę, by opiekowali się Wami i Was strzegli święty Florian i święty Krzysztof – dodał marszałek.

W czasie uroczystej zbiórki czterem jednostkom OSP wręczono także akty włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro/

2021-06-21 07:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27-28 września, Płock, V Międzynarodowe Forum PPP, https://forumppp.plock.eu/

28-29 września, Warszawa, V Krajowy Kongres Sekretarzy, https://mistia.org.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»