Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
Wymiana przestarzałego oświetlenia to wymierne oszczędności w budżecie


Podczas konferencji on-line eksperci Signify, światowego lidera branży oświetleniowej, przedstawili realne i mierzalne możliwości wpływu na redukcję emisji CO2 oraz poprawę efektywności energetycznej gospodarki w ramach Krajowego Planu Odbudowy i funduszy unijnych.

W spotkaniu wzięli udział między innymi Bogdan Rogala, Prezes Zarządu Signify Poland i Dyrektor Generalny na region Europy Wschodniej oraz Tomasz Książek, Wiceprezes Zarządu Signify Poland i Dyrektor Handlowy.

Na wstępie przybliżono założenia Zielonego Ładu, czyli zbioru inicjatyw politycznych Komisji Europejskiej, których nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności dla klimatu w Europie do 2050 roku. – Naszym celem jest uwolnienie potencjału światła dla bardziej zrównoważonego świata i lepszego życia – mówił Bogdan Rogala.

Tomasz Książek zauważył, że w krótkim i długim okresie czasu koszty wytworzenia energii elektrycznej będą rosły. – Wyzwaniem nie jest więc niska cena energii, bo na to nie mamy co liczyć, ale wyzwaniem jest poszukanie takich technologii, które efektywnie wpłyną na redukcje poboru energii, które będą po prostu bardziej energooszczędne i przyniosą oszczędności w miastach, szkołach i przedsiębiorstwach – mówił Tomasz Książek.

Wiceprezes Zarządu Signify przekonywał, że odpowiedzią na dużą skale oszczędności jest technologia oświetleniowa LED. Przejście z technologii konwencjonalnej na technologie LED pozwala przynieść konkretne, mierzalne i natychmiastowe oszczędności rzędu minimum 60 procent. – Jeżeli dodamy do tego innowacje firmy Signify, jak na przykład solaryjne oświetlenie uliczne, które pobiera energie ze słońca i za pomocą paneli fotowoltaicznych zamienia na energie elektryczną, wówczas możemy mówić o bezprecedensowych oszczędnościach rzędu 80 procent i powyżej – podkreślał Tomasz Książek.

Ponadto infrastruktura oświetleniowa jest bardzo istotnym elementem koncepcji Inteligentnych Miast. Poprzez podłączenie punktów świetlnych do internetu tworzy się infrastruktura oświetleniowa, którą można zarządzać z poziomu komputera, a na dodatek można ją zintegrować z innymi systemami na przykład ruchu ulicznego.

Z badań przeprowadzonych przez Signify wynika, że całkowite przejście na oświetlenie LED w trzech obszarach zastosowań - w oświetleniu drogowym i ulicznym, służbie zdrowia i segmencie edukacji, pozwoliłoby Polsce na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 3 134 GWh rocznie, co stanowi 1 168 milionów zł oszczędności w budżecie rocznym na płatnościach za energię elektryczną. Ponad 2.23 miliony ton CO2 , których można uniknąć rocznie, co jest odpowiednikiem emisji CO2 jakie może pochłonąć w ciągu roku 102 mln w pełni wyrośniętych drzew lub roczną emisję CO2 z ponad 770 tys. samochodów z silnikiem spalinowym.

Więcej informacji o wpływie oświetlenia na redukcję emisji CO2 i poprawę energooszczędności: Green Switch - zielone światło dla Europejskiego Zielonego Ładu | Oficjalna strona Signify.

2021-04-14 12:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

11-12 maja, III Krajowy Kongres Forów Skarbników, https://kongresskarbnikow.pl/

12-13 maja, Gdynia, 
Kongres Perły Samorządu, https://www.nist.gov.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»