Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


MATERIAŁ PARTNERA 
XI Gremium Ekspertów Turystyki. Rekordowa liczba uczestników, bogaty program


Kolejna edycja Gremium Ekspertów Turystyki okazała się sporym sukcesem. Jak podają organizatorzy, była ona rekordowa zarówno pod względem liczby uczestników, jak i różnorodności programu merytorycznego.

Pod koniec listopada w Toruniu odbyła się XI edycja Gremium Ekspertów Turystyki. Wydarzenie, organizowane przez Forum Turystyki Regionów co dwa lata, nieprzerwanie od 2003 roku, przyciągnęło do hotelu Filmar liderów branży turystycznej, a w tym przedsiębiorców i działaczy organizacji branżowych, przedstawicieli świata nauki i edukacji oraz członków władz i urzędników jednostek samorządu terytorialnego. Tym razem gospodarzem regionalnym spotkania było Województwo Kujawsko-Pomorskie we współpracy z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną, a rolę gospodarza-miejsca pełniło Miasto Toruń we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną w Toruniu. Partnerem naukowym wydarzenia został natomiast Uniwersytet WSB MERITO we współpracy z Federacją Naukową WSB-DSW MERITO. Jak się podają organizatorzy, tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadziła 328 uczestników. To wynik 28% wyższy, niż w przypadku poprzedniej edycji. W ramach wydarzenia uczestnicy mieli okazję przez trzy dni brać udział w debatach eksperckich, sesjach naukowych oraz warsztatach prowadzonych przez specjalistów. Każdy więc mógł znaleźć coś dla siebie.

Program bogaty, jak nigdy wcześniej
Jak podają organizatorzy, w trakcie tegorocznego wydarzenia rekordowa była nie tylko frekwencja, ale także liczba punktów programu merytorycznego. W jego ramach odbyły się m.in. cztery plenarne debaty eksperckie, podczas których omawiano najważniejsze wyzwania branży. Uczestnicy wzięli udział w panelach dyskusyjnych podejmujących zagadnienia organizacyjno-prawne, ekonomiczne, informatyczno-techniczne oraz strategiczno-planistyczne. Oprócz tego, odbyło się także sześć sesji naukowych, a w tym cztery sesje referatowe, podczas których zaprezentowano 16 wykładów, dotyczących m.in. nowoczesnych technologii, marketingu turystycznego i potencjału regionów. Nowością w tym roku były dwa warsztaty naukowe, które obyły się pierwszy raz w historii wydarzenia i cieszyły się również sporym zainteresowaniem. Pierwszy z nich, poprowadzony przez prof. dr hab. Grzegorza Gołembskiego wspólnie z dr hab. Justyną Majewską prof. UEP i dr Marcinem Olszewskim, skupiał się na tematyce relacji między nauką, a praktyką w kontekście rozwoju turystyki. Drugi, zrealizowany przez prof. dr hab. Elżbietę Grzelak-Kostulską, dotknął zagadnienia aktualnego stanu i przyszłości badań turystyki w Polsce, z naciskiem na ich finansowanie i upowszechnianie. Oprócz tego odbyło się także 30 warsztatów szkoleniowych, w tym 18 branżowych stacjonarnych, które skupiały się na kluczowych dla sektora turystyki tematach oraz 12 w formule praktycznych zajęć terenowych, które pozwoliły uczestnikom zapoznać się z atrakcjami Torunia oraz porozmawiać o sposobach identyfikacji zasobów oraz ich efektywnego wykorzystania w promocji turystyki.

Wspólne branżowe wydarzenie
Każdy dzień Gremium wieńczyło wieczorne spotkanie integracyjne połączone z kolacją. Gospodarzem pierwszego wieczoru w hotelu Filmar był Prezydent Torunia Paweł Gulewski. Drugiego dnia Marszalek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Paweł Całbecki zaprosił uczestników na spotkanie networkingowe do Sali weneckiej Teatru Muzycznego. Ostatniego dnia wydarzenia, odbyło się natomiast podsumowanie będące esencją trzydniowych dyskusji i działań uczestników. W wyniku intensywnych debat, warsztatów oraz sesji naukowych wypracowano zestaw wniosków i rekomendacji, które po ich opracowaniu zostaną opublikowane i przekazane do wszystkich podmiotów i instytucji mających wpływ na kreowanie polityki turystycznej Polski.

Udane wydarzenie
Tegoroczna edycja wydarzenia, zdaniem organizatorów, była bardzo udana. Zwłaszcza w porównaniu z poprzednią odsłoną, która odbywała się jeszcze w cieniu pandemii COVID-19.

– Z całą pewnością mogę stwierdzić, że tegoroczne Gremium było największym wydarzeniem, jakie organizowaliśmy do tej pory. Zarówno pod względem liczby uczestników, jak i bogactwa programu – uważa Marek Migdal, prezes Forum Turystyki Regionów. – Była to okazja do tego, aby przyjrzeć się temu, co jest dla branży najważniejsze. Był to także jeden z niewielu momentów, gdy zarówno środowisko branżowe, jak i naukowe oraz administracyjne, miały okazję ze sobą porozmawiać. A to właśnie komunikacja jest najważniejsza, co również było głównym wnioskiem trzech dni naszych debat – podsumowuje. OM

Partnerami medialnymi wydarzenia były miesięcznik Wiadomości Turystyczne i portal Forum Samorządowe.
26-28.11.2024 – XI Gremium Ekspertów Turystyki – Filmar Hotel, Toruń


Zadanie publiczne pn. „TURYSTYKA W WARUNKACH NIEPEWNOŚCI I RYZYKA" dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2024/0056/0843/UDOT/DT/BP/JKK z dnia 28.06.2024r.

2024-12-16 10:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 stycznia, Seminarium "Aktywni seniorzy - polityka senioralna miast w praktyce", www.forumrozwojulokalnego.pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»