Bardzo ważne jest też to, że właściwie gry są dla wszystkich niezależnie od grupy wiekowej bawią się świetnie zarówno rodziny z dziećmi, jak i silverzy. Gry mogą służyć przekazaniu konkretnych wartości i informacji, mogą też odbywać się z różnych okazji np. urodzin gminy, dożynek, święta lasu, rozpoczęcia lub zakończenia roku szkolnego, nocy bibliotek; w celach promocji wydarzeń kulturalnych lub wsparcia lokalnego biznesu, dosłownie - cokolwiek wymyśli autor gry. Mogą być tematyczne, krajoznawcze, z dodatkową historią w tle. Czyli realizować zadania własne gmin i dostarczać świetnej rozrywki uczestnikom.
A dzięki wykorzystaniu narzędzia, jakim jest TamTu_gaming app, praktycznie każda jednostka samorządu terytorialnego, gmina, ośrodek kultury, czy biblioteka może układać gry i realizować własne pomysły w swoim regionie. A dodatkowo buduje relacje z aktywnymi mieszkańcami, poznaje uczestników i otrzymuje materiały zdjęciowe i video do promocji, np. na social media.
Spotkanie zakończone będzie grą w praktyce, ułożoną i poprowadzoną przez partnera TamTu - Bibliotekę i MOK w Międzyrzeczu. Pani Krystyna Pawłowska i Magdalena Puka pokażą, jak pracują z systemem TamTu i jakie z tego region odnosi benefity.
Zapraszamy do rejestracji na spotkanie w dniu 2.10 (środa) w Międzyrzeczu!
Zgłoszenie na I konferencję Małe Ojczyzny z TamTu