Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


STOWARZYSZENIA 
II Konwent Marszałków na Śląsku


Najważniejsi przedstawiciele województw zjechali na Śląsk, by uczestniczyć w obradach Konwentu Marszałków. Gości przywitał marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, który podziękował przybyłym za przyjęcie zaproszenia do Ogrodzieńca oraz podsumował uroczyście przewodnictwo województwa śląskiego w pierwszym półroczu 2024 roku.

Pierwsze popołudnie zjazdu było okazją do lepszego poznania się w – wielu przypadkach – nieco zmienionych składach, wymianie doświadczeń i bieżących informacji regionalnych. Drugi dzień w całości poświęcony był na kwestie stricte merytoryczne.

Poranny panel drugiego dnia poświęcony był kluczowym wyzwaniom rozwojowym kraju oraz priorytetom na najbliższe 10 lat. Temat ten omówił przedstawiciel Kierownictwa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej czyniąc wstęp do następującej po prezentacji dyskusji pomiędzy członkami zarządów województw.

Następnie odbył się panel przygotowany i poprowadzony przez Michała Kopća, Dyrektora Departamentu Programów Europejskich z Banku Gospodarstwa Krajowego zatytułowany „Instrumenty KPO i polityki spójności. Perspektywy współpracy i wyzwania”.

Kolejny panel poświęcono nieprawidłowościom w gospodarowaniu odpadami niebezpiecznymi.

Bezpośrednio po panelach doszło do uroczystego przekazania przewodnictwa w Konwencie Marszałków w ręce przedstawiciela Województwa Zachodniopomorskiego.

Żródło: https://polskieregiony.pl/

2024-06-13 05:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»