Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Apel przedstawicieli miast o niekorzystanie z podręcznika do HiT


Podzielając treść Apelu Komisji Praw Człowieka i Równego Traktowania Związku Miast Polskich, Zarząd Związku wyraził stanowisko, że podręczniki szkolne powinny być przedstawieniem obiektywnej, rzetelnej wiedzy, a nie subiektywnych poglądów autora.


Zarząd Związku, obradujący 26 sierpnia na posiedzeniu w Olsztynie, zapoznał się z apelem Komisji Praw Człowieka i Równego Traktowania ZMP, zaadresowanym do samorządów miast, dyrektorów szkół i nauczycieli oraz rodziców.


Podzielając treść Apelu, a ponadto wyrażając stanowisko, że podręczniki szkolne powinny być przedstawieniem obiektywnej, rzetelnej wiedzy a nie subiektywnych poglądów autora, Zarząd przedłożył miastom członkowskim Apel Komisji, prosząc o jego rozważenie oraz rozpowszechnienie.

W przyjętym stanowisku możemy przeczytać, że szkoła ma przekazywać wiedzę, rozwijać talenty, pokazywać wzorce, uczyć też szacunku do drugiego człowieka. Podręcznik, który jest pełen treści nieprawdziwych, szkalujących grupy ludzi, ma walor głównie propagandowy i indoktrynujący, a nie naukowy. Nie powinien nigdy znaleźć się w rękach uczniów i nauczycieli.

Pomimo faktu, że podręcznik autorstwa W. Roszkowskiego jest jako jedyny dopuszczony przez MEN, nauczyciele przedmiotu Historia i Teraźniejszość mogą realizować podstawę programową w oparciu o materiały własne.

Źródło: https://www.miasta.pl/

2022-08-30 07:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 września, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl)

28-29 września, Sopot,
Konferencja „30 lat na fali innowacji IT w samorządach”, https://30latotago.assecods.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»