Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - ŁÓDŹ 
W Chocionowicach powstanie kolejna łódzka strefa przemysłowa


Wraz z rosnącymi potrzebami biznesu miasto Łódź ma w planach rozbudowę strefy przemysłowej na Olechowie oraz utworzenie zupełnie nowej, w Chocianowicach. Poznaj szczegóły planowanej inwestycji.

Chocianowice to dawna podłódzka wieś, którą włączono w granice miasta tuż po II wojnie światowej. Mało kto wie, że już w XVI w. istniała tu namiastka przemysłu - działały huta szkła i kuźnia.

Obszar, na którym powstanie nowa strefa przemysłowa, do dziś jest niezabudowany. Tworzą go rozległe pola i nieużytki ciągnące się na północ od drogi krajowej nr 14 aż do ul. Chocianowickiej. Od zachodu granicę strefy wytyczy ul. Nad Dobrzynką. Na wschodzie nowe tereny przemysłowe będą się rozpoczynać zaraz za doskonale znanymi łodzianom Portem Łódź i sklepem Ikea.

Obecnie trwa sprawdzanie ofert w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę układu komunikacyjnego w nowo powstającej strefie przemysłowej w Chocianowicach. Podpisanie umowy z wykonawcą projektu planowane jest na przełomie 2021/2022.

- Eksperci potwierdzają,  że Łódź to serce logistyczne Polski. Nasz region z sukcesem przyciąga międzynarodowe firmy dystrybucyjne i produkcyjne, które wybierają Łódź ze względu dynamiczny rozwój, wykwalifikowanych pracowników i korzystne warunki do prowadzenia biznesu. Nowa strefa przemysłowa w Chocianowicach, rozbudowa Olechowa czy III etap budowy Trasy Górna - to przykłady nowych terenów inwestycyjnych - dodaje Adam Brzostowski, p.o. Dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej.

Źródło: https://uml.lodz.pl/
fot. ŁÓDŹ.PL

2021-12-01 08:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»