Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


FINANSE
Agencja Standard & Poor’s utrzymała wysoki rating dla Krakowa


Agencja podkreśla, że gospodarka Krakowa nadal przewyższa średnią krajową, nawet w obliczu pandemii, a miasto realizuje swój ambitny program inwestycyjny, decydując się na wyższe, ale możliwe do obsługi zadłużenie.

Amerykańska agencja Standard & Poor’s potwierdziła długoterminowy międzynarodowy rating Krakowa na poziomie A-/perspektywa stabilna. Ocena ta odzwierciedla korzystne warunki socjoekonomiczne Krakowa, jest także wyrazem przekonania agencji, że rozważna polityka finansowa miasta (m.in. w zakresie kontroli kosztów oraz korzystania z długoterminowego zadłużenia i odnawialnych linii kredytowych) umożliwi utrzymanie umiarkowanego poziomu zadłużenia i dobrego poziomu płynności finansowej.

Agencja przewiduje, że ogólnokrajowe ożywienie gospodarcze po ustąpieniu skutków pandemii korzystnie wpłynie na rozwój Krakowa. W opinii S&P Kraków ma zresztą mocniejsze fundamenty gospodarcze niż średnia dla kraju, ponieważ „pozostaje centrum turystyki, edukacji i logistyki oraz może poszczycić się zdywersyfikowaną i bogatą gospodarką. Liczba mieszkańców miasta wzrasta, inaczej niż w przypadku większości polskich miast, oraz odnotowuje ono niższą stopę bezrobocia”.

Źródło: https://www.krakow.pl/

2021-10-13 04:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21-22 października, Warszawa, Smart City Expo Poland, https://www.smartcityexpo.pl/

27 października, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»