Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


FINANSE 
Dług województwa Wielkopolskiego niższy o 190 mln zł

Podczas sesji sejmiku wielkopolscy radni zaakceptowali zmiany w budżecie województwa, które pozwolą zmniejszyć m.in. o 190 mln zł deficyt w regionalnej kasie.


W efekcie dług województwa na koniec 2021 roku będzie wynosił około 406 mln zł, choć początkowo poziom zadłużenia oszacowano na niemal 600 mln zł. Dlaczego? Jak wyjaśniała w trakcie obrad poszczególnych komisji sejmiku skarbnik województwa Elżbieta Kuzdro-Lubińska, samorząd regionu zrezygnuje w tym roku z zaciągania planowanego na 150 mln zł kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz przewidywanej emisji 40 mln zł obligacji.

To efekt kilku czynników, między innymi znacznie większych niż zakładane wpływów z podatku CIT (w skali roku skorygowano ten wskaźnik, zapisując dodatkowe 175 mln zł dochodów do budżetu), a także niewykonania niektórych z zaplanowanych wydatków majątkowych (na prawie 90 mln zł).

Zanim radni przegłosowali te zmiany w budżecie województwa i wieloletniej prognozie finansowej regionu, zapoznali się też z informacją o wykonaniu planu dochodów i wydatków za pierwsze sześć miesięcy 2021 roku.

Źródło: https://www.umww.pl/

2021-10-07 10:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21-22 października, Warszawa, Smart City Expo Poland, https://www.smartcityexpo.pl/

27 października, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»