Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


BEZPIECZEŃSTWO 
W Lublinie wznawiają działalność „Przyjazne Patrole”


„Przyjazne Patrole” to wspólna inicjatywa realizowana przez Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie. Ma ona celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci i rodzin znajdujących się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.


Lubelski „Przyjazny Patrol” pełni dyżury w weekendy od piątku do niedzieli, w godzinach popołudniowo – wieczornych. Patrol składa się z dwóch funkcjonariuszy Policji, pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz pracownika Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

W ramach wspólnych patroli pracownicy MOPR i CIK podejmą działania związane ze zdiagnozowaniem sytuacji dziecka oraz rodziny, działania związane z zapewnieniem właściwej opieki nad dzieckiem, a w miarę potrzeb udzielą porad i wsparcia. Natomiast funkcjonariusze Policji podejmą czynności związane z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom, których dobro zostało zagrożone oraz zabezpieczą materiały dowodowe.


W tym roku przewiduje się 72 dni dyżurów „Przyjaznych Patroli". Środki na ich realizację pochodzące z budżetu Miasta Lublin to około 100 tys. zł.

Źródło: https://lublin.eu/

2021-07-16 07:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»