Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - LEGNICA 
W Legnicy oddano do użytku kompleks basenowy 


Stołeczna firma generalnego wykonawstwa Moris Polska oddała do użytku zmodernizowany kompleks basenowy AquaFun w Legnicy przy ulicy Stromej. Inwestorem obiektu była legnicka spółka miejska Strefa Aktywności Gospodarczej, kontrakt zaś realizowany był w formule „projektuj i buduj”.

Po modernizacji AquaFun Legnica otrzymała kompleks rekreacyjny, na który składają się brodzik dla dzieci, basen pływacki, zespół trzech zjeżdżalni oraz wodny plac zabaw dla najmłodszych dzieci. Oprócz tego gruntownie zmodernizowano budynki szatni oraz budynki socjalne i gospodarcze. Władze miasta ze swej strony zadbały o to, aby w pobliżu kompleksu znajdowało się 470 miejsc parkingowych.

W realizacji projektu olbrzymi nacisk został położony między innymi na bezpieczeństwo dzieci. Moris Polska zastosował w legnickim AquaFun najnowsze rozwiązania funkcjonalne i materiałowe dokładnie na wzór innych podobnych realizacji firmy, jak np. w warszawskim Powsinie. Specjalna antypoślizgowa nawierzchnia EPDM w wodnym placu zabaw dla dzieci zapewni poczucie bezpieczeństwa także rodzicom. Z kolei brodzik dla dzieci jest specjalnie i bardzo subtelnie wyprofilowany. Jego głębokość rozpoczyna się od zera i dochodzi do kilkudziesięciu centymetrów, aby każdy rodzic znalazł taki punkt, w którym dziecko będzie całkowicie bezpieczne.

Jak stwierdził prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski – „Dzięki tej wielkiej inwestycji legniczanie otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Wszystko trwało zaledwie 18 miesięcy i kosztowało ok. 21 mln zł. Na początku mieliśmy marzenie, oczekiwanie mieszkańców. Teraz wszystko się zmaterializowało. Idea urzeczywistniła się, a marzenie spełniło. Miastu był potrzebny duży kompleks wypoczynkowo-sportowy. Jestem przekonany, że inwestycja oparta jest na solidnych przesłankach merytorycznych i finansowych, a jej efekt dobrze będzie służył legniczanom i gościom z naszego regionu”.

Źródło: Komunikat prasowy Moris Polska

2021-06-30 04:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
INWESTYCJE w SAMORZĄDACH

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 sierpnia, Szkolenie: Gmina to płatnik składek na ubezpieczenie społeczne, https://frdl.org.pl/

12 sierpnia, Webinarium: Regulacja stanu prawnego pasów drogowych dróg publicznych Jednostek Samorządu Terytorialnego, https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»